Hayvanat bahçesinde 32 yavru doğdu

Hayvanat bahçesinde 32 yavru doğdu
153 türden bin 560 hayvanın bulunduğu Kayseri Hayvanat Bahçesi ziyaretçi akınına uğruyor. Hayvanat bahçesinde bu yıl değişik türlere ait 32 yavru dünyaya geldi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından 180 bin metrekare alana kurulan Hayvanat Bahçesinde 153 türden bin 560’a yakın hayvan bulunuyor. Binlerce insan, hayatında hiç görmediği hayvanları burada canlı canlı görme imkanı yakalıyor. 

Hayvanat Bahçesi Müdürü Burhanettin Bacak, burasının kentin ve civar illerin cazibe merkezi haline geldiğini söyledi. Bacak, "Çeşitli türlerden hayvanlar var. Yırtıcılar, otoburlar, maymun türlerinden yılan türlerine hayvanları görmek için insanlar akın akın geliyor" dedi. 

270 bin ziyaretçi

Bu yıl sezon boyunca yaklaşık 270 bin kişiyi ağırladıklarını ifade eden Bacak sayıdan gayet memnun olduklarını ve misafirlerinin her geçen gün arttığını dile getirdi. Bacak, “2019 yılında vatandaşın ilgisinden gayet memnunuz. 2019 yılının yaz sezonu içerisinde yaklaşık 270 bin ziyaretçiyi ağırladık burada. Çeşitli okul grupları, il içi ve il dışından gelen ziyaretçilerimizle birlikte toplamda 270 bin ziyaretçimiz oldu. Bu sayıdan da gayet memnunuz, her geçen gün de artıyor ziyaretçi sayımız” dedi.

32 yavru dünyaya geldi

Ziyaretçi sayılarının artmasında, hayvanat bahçesine katılan yeni üyelerin de etkili olduğunun altını çizen Hayvanat Bahçesi Müdürü Burhanettin Bacak, “Ziyaretçi sayısının artmasının nedenlerinden biri de aramıza yeni katılan üyelerimiz. Aslan yavrumuz, keçilerimiz, koyunlarımız, maymun ırklarından olanlar var, kanguru ve papağandan yavrular aldık. Bunları da görmek isteyen vatandaşlarımız yoğun ilgi gösteriyor. Biz de ilgiden memnunuz” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K