K

Hayvanat Bahçesi de ziyarete kapatıldı

Hayvanat Bahçesi de ziyarete kapatıldı
Kayseri'de koronavirüs tedbirlerine yenileri ekleniyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Hayvanat Bahçesi'nin bulaş riskini azaltmak amacıyla bir süre ziyarete kapatıldığı duyuruldu.

Çin'den tüm dünyaya yayılan koronavirüs (Covid-19) salgını risk olmaya devam ediyor. Pozitif vaka sayısı katlanarak artarken, bulaşın önlenebilmesi için üst üste yeni tedbirler açıklanıyor. Bu kapsamda bilindiği üzere sokağa çıkma kısıtlaması hafta içi akşamları, hafta sonu kesintisiz olacak şekilde sokağa çıkma kısıtlaması getirildi. 

İllerde de yeni tedbirler alınmaya devam ediyor. Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen Anadolu Harikalar Diyarı içindeki Hayvanat Bahçesi, geçici bir süre kapatıldı. Özellikle çocuklu ailelerin yoğun ilgi gösterdiği hayvanat bahçesine ziyaret yasaklandı.                                                                  

Belediyeden açıklama yapıldı

Konuyla ilgili Kayseri Büyükşehir Belediyesi'nden şu açıklama yapıldı: "Koronavirüs salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetmek, sosyal izolasyonu temin ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutmak amacıyla hayvanat bahçemiz ziyarete kapatılmıştır. Hayvanat bahçemizdeki sevimli dostlarımız bir müddet sizin sevginizden ve ilginizden uzak kalacak."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K