Halen devam eden Aladağlar'daki yangının sebebi araştırılıyor

Halen devam eden Aladağlar'daki yangının sebebi araştırılıyor
Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde yerleşim yerine 5 kilometre mesafede Aladağlar Milli Parkı'nda dün başlayan orman yangını devam ediyor. Kolluk kuvvetleri bir taraftan yangının sebebini araştırıyor.

Şiddetli rüzgarın da etkisiyle hızla yayılan yangını söndürme çalışmaları gece boyunca devam etti. Yangının ilk saatlerinde bölgeye giderek çalışmaları yakından takip eden ve gece de bölgeden ayrılmayan Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, alevlerle mücadelenin zor şartlar altında sürdüğünü söyledi.             

ALEVLER GECEYİ AYDINLATTI

Ulupınar Mahallesi'nde öğle saatlerinde yerleşim yerinden yaklaşık 5 kilometre uzaklıkta başlayan yangın rüzgarın etkisiyle kısa sürede büyüdü. Orman Bölge, Milli Parklar, belediye ekipleri, Nevşehir ve Niğde’den gelen ekipler ve vatandaşlar yangın söndürme çalışmalarına başladı. Yangının boyutu hava kararınca daha da belirginleşirken, alevler ise gökyüzünü aydınlattı.                                                       

ALEVLERLE MÜCADELE ZORLU ŞARTLARDA SÜRÜYOR

Yangının yaklaşık 80 hektarlık alanda ve büyük çoğunluğu örtü yangını şeklinde devam ettiğini belirten Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, "Bölge coğrafi açıdan oldukça sarp bir yapıya sahip. Yangını söndürmek için her türlü müdahaleyi yapıyoruz. Bölgede yaşayan insanlarımıza geçmiş olsun diyorum. Yangınla mücadelemiz zor şartlarda devam ediyor. Şiddetli rüzgâr da yangını kontrol altına almamızı zorlaştırıyor. Temennimiz en kısa zamanda yangını kontrol altına alınmasıdır." dedi.

YANGININ ÇIKIŞ SEBEBİ

Yangının çıkış nedeni şimdilik bilinmiyor. Orman İşletme, itfaiye ve kolluk kuvvetlerinin yapacağı inceleme sonunda ortaya çıkacak. Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, alevlerle mücadele çalışmasına katılan her kurum ve temsilcisine teşekkür etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×