K

HABER ANALİZ… Baki Ersoy neden suskun?

HABER ANALİZ… Baki Ersoy neden suskun?

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy’un ekonomiye getirdiği eleştiri sonrası partide ortalık toz duman. Önce parti kurallarına muhalefet ve ittifaka zarar verdiği gerekçesiyle hemen harekete geçen MHP Disiplin Kurulu, ‘kesin ihraç’ talebiyle Ersoy’u disipline sevk etti. Partinin hukukçu kurmayları da, disiplin sürecinin başladığını duyurdu. Bu gelişme MHP’de deprem etkisi oluşturdu.

Milletvekili Ersoy ile birlikte hareket eden Kocasinan Belediyesi MHP Meclis Üyesi ve ünlü iş insanı Sedat Kılınç, partiye karşı kılıç çeken ilk isim oldu. Ersoy’un disiplin süreci tamamlanmadan partiden istifa ettiğini zehir zemberek bir açıklamayla ilan etti. Daha önce eleştirel ekonomik açıklamaları nedeniyle kendisinin de parti yönetimi tarafından uyarıldığını açıklayarak... Hangi yöneticinin uyardığını ise söylemedi.

BAHÇELİ'NİN ÇOK SEVDİĞİ BİR VEKİLDİ

Baki Ersoy, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin de çok sevdiği vekillerden birisiydi. Öyleki; gözü gibi baktığı klasik otomobillerden birisini Ersoy'a hediye etmişti. Ersoy da, Bahçeli'ye bağlılığını göstermek için sosyal medya kapak fotoğrafını birlikte çektirdiği bir fotoğraf ve klasik otomobil hediye edildiği anları da sabitlenmiş twit yapmış durumda. Herkes, açıklama yapar mı diye de Ersoy'un sosyal medya hesaplarını ara ara kontrol ediyor.   

ERSOY İYİ PARTİ'YE GEÇER Mİ?

Baki Ersoy hakkındaki disiplin süreci hala devam ediyor. Ne gariptir, 4-5 gündür Ersoy’dan en ufak bir açıklama gelmedi. Ne televizyonda söylediği sözlerin arkasında olduğunu ne de geri adım attığını söyledi. Ne de disiplin sürecini eleştirdi. Kayserispor başta olmak üzere şehrin her türlü konusunda en hızlı şekilde tepki veren, açıklama yapan, karşı çıkan ya da yanında duran Ersoy gitti, yerine ‘bekle gör’ taktiği uygulayan Ersoy geldi.

İhraç edilmesine kesin gözüyle bakan kamuoyu, Ersoy’un bundan sonra ne yapacağını merak ediyor. Bağımsız mı kalacak ya da başka bir partiye mi geçecek? Daha önce karşılıklı sert eleştiriler yönelttiği ve yine çoğunluğunu MHP’den ayrılanların oluşturduğu İYİ Parti saflarına katılır mı bilinmez. İlk akla gelen de bu aslında. Siyasette rahmetli Süleyman Demirel’in dediği gibi “Dün dürdür, bugün bugündür” sözü bakalım bir kez daha doğrulanacak mı? Biz de bekleyip göreceğiz.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K