K

Güven tazeleyen Gözbaşı: Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi

Güven tazeleyen Gözbaşı: Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi
Hes Kablo Kayserispor Kulübü'nün yapılan Genel Kurulu'nda mevcut Başkan Berna Gözbaşı yeniden başkan olarak seçildi. Aday olmayı düşündüğünü anlatan Gözbaşı açıklamasında; "Mali ya da transferle ilgili durum, benim bildiğimden çok daha ağır durumda. Bunu başkan olduktan sonra öğrendim. Hayaller Van Persie, gerçekler tam tersi" dedi.

Kadir Has Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Kayserispor Olağan Genel Kurulu, divan heyetinin oluşturulmasıyla başladı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından faaliyet ve denetim raporları okundu. Raporlarda kulübün kısa vadeli borçlar toplamı 272 milyon 194 bin 869 TL, uzun vadeli borçlar toplamı 58 milyon 180 bin 948 TL olarak açıklandı. Kongrede tek liste olan mevcut Başkan Berna Gözbaşı yeniden başkan olarak seçildi.

Kongrede konuşan Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç; Kayserispor’un şehrin çok önemli bir değeri olduğuna işaret ederek, birlik ve beraberlik içerisinde hareket edilmesinin önemine vurgu yaptı.                                                                                                                                       

"Tesadüfen ligde kaldınız’ söylemleri haksızlık"

Kadir Has Kültür ve Sanat Merkezi’nde yapılan kongre Başkan Berna Gözbaşı, tek aday olarak girdiği olağan seçimli genel kurulda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Büyük bir sevgiyle bağlandığım Kayserispor’da 1.5 senedir başkanlık yapmanın onur ve gururunu yaşıyorum. Beni tekrar bu göreve getirdiğiniz için teşekkür ediyorum."

"Bırakacaktım, Emine hanım ikna etti"

Başkanlığı bırakmayı düşündüğünü belirten Gözbaşı, "Süper Lig’in tek kadın başkanı olmam Kayserispor’a ilginin oluşmasını sağladı. Genel kurulda aday olmaktan vazgeçiyordum ama Emine Hanım’ın, ‘Bırakma, sen bırakırsan kadınlar hiç bir yere gelemeyecek, bizim için bırakma’ demesi üzerine devam ettim. Bugüne kadar iş dünyası ve STK’lar Kayserispor’a çok büyük destek verdi. ‘Şans eseri ligde kaldınız’ sözleri fedakarlıklarıma ve emeklerime, futbolcuların çabalarına haksızlıktı.” deyi konuştu.

“AĞIR MALİ YÜKÜ BAŞKAN OLDUĞUMDA ÖĞRENDİM”

Gözbaşı, kulüp için önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, “FIFA’da 35 dosya vardı. TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nda 31 dosya, 15 icra dosyası ile uğraşırken bir taraftan da sportif başarı için mücadele edildi. Benim geçmiş yönetimde mali yönde transferlerde görevim yoktu. Benim bildiğimden daha ağır bir borç yükü olduğunu başkan olduğumda öğrendim. Keşke bana tam olarak söylenseydi, yapılanma ona göre yapılabilirdi. Yeniden borç yapılanması için banka ile temaslarımız devam ediyor. Bu borcun Anadolu kulübünün gelirleri ile ödenmesi mümkün değildir. Benim yaptığım hatırı sayılır kaynağa rağmen hala transfer tahtamız kapalı” ifadelerini kullandı.

“TAKIMIN YOK OLMAMASI İÇİN BİR ARAYA GELMEMİZ GEREKİYOR”

Takımı iyi yerlere getirmek için çaba harcayacaklarını kaydeden Berna Gözbaşı şöyle konuştu: “Ben takıma ciddi anlamda katkı sağlayacağım ama bu sadece bir kişi ile olacak değil. Bu takımın Eskişehirspor ve Karabükspor gibi yok olmaması için bir araya gelmemiz gerekiyor. Öncelikle sponsorlarımıza teşekkür etmek isterim. Kayseri’den firmalar aramıyor ama Türkiye’nin birçok yerinden firma sponsorluk için bizimle bağlantıya geçiyor. Kayseri’de A takıma yardım etmek istemeyen var. Tamam altyapıya yardım yapılsın. Bu sene de harcama limiti en az takımız. Maddi sıkıntılar nedeniyle cinsiyetçi söylemlere topyekûn tepki göstermemiz gerekiyor. Kaynak geliştirmemiz gerekmektedir. Yoksa Kayserispor hızla yok olma yolunda olacaktır.”

OLUŞAN YENİ YÖNETİM

Genel kurulda yapılan oylamada yeniden başkan seçilerek güven tazeleyen Berna Gözbaşı’nın yönetim listesinde Ali Çamlı, Yücel Şahin, Ali Kaynar, Onur Gözbaşı, İbrahim Somtaş, Hasan Köse, Bilal Yıldız, Emir Akpınar, Erol Çetin ve Tufan Koç yer aldı.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K