K

Gündemdeki başkandan beklenen 'istifa' açıklaması

Gündemdeki başkandan beklenen 'istifa' açıklaması
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç'a 'Memduh abi beni kızdırma Erciyes'i elinden alırım" sözleriyle Kayseri'de de gündem olan Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın istifa edeceğiyle ilgili sosyal medya paylaşımları yapılıyordu. Belediye Başkanı Arı, 'istifa' kelimesini hiç kullanmadan partisinden ve kendisinden başka yerlerden yapılan açıklamalara itibar edilmemesini istedi.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın, İstanbul'da Bilal Erdoğan'ın da olduğu bir toplantıda "Kayseri Kapadokya'nın merkezidir" diyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a “Memduh Abi canımı sıkma! Eğer bir daha Kapadokya Kayseri’nin merkezi dersen, Erciyes’i elinden alırım!” demişti.

Belediye Başkanı Arı bu diyaloğu, Nevşehir'de gazetecilere de şu ifadelerle anlatmıştı: O toplantıda dedim ki; Memduh Abi canımı sıkma! Eğer bir daha 'Kapadokya, Kayseri’nin merkezi' dersen, Erciyes’i elinden alırım' dedim. Kayseri Kapadokya’nın merkezi söylemleri oldu. Kapadokya’nın merkezi Nevşehir’dir. 3 milyon 650 bin turisti alan Nevşehir’dir! Bütün tarihi tabiatların güzelliklerin merkezi Nevşehir’dir. Herkes aklını başına toplayacak! Canımı sıkmasınlar Nevşehir’in adını Kapadokya yaptırırım.”                                  

Bu açıklamaların haber olması üzerine Kayseri'den çok büyük tepki geldi. Belediye Başkanı Arı ise geri vites yaparak sözlerinin şaka olduğunu dile getirdi. Ancak bugünlerde Arı'nın istifa ettiği/edeceği söylentileri dolaşmaya başladı.Sosyal medya hesaplarında ortaya atıyan iddiayla ilgili Arı suskunluğunu bozdu. Açıklamasında 'istifa' kelimesini hiç kullanmayan Arı, partisi ve kendisi haricimde yapılan açıklamalara itibar edilmemesini rica etti.

"Adli ve idari süreçle alakalı herhangi bir telkinde bulunulmadı"

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı şu açıklamayı yaptı; "Gençliğimin ilk yıllarından beri bu davanın bir neferi olarak her seviyede gönülden sunduğum hizmetler hiç beklentim olmamasına rağmen beni bu kutlu davanın Nevşehir’de hizmetkârı yaptı. Önce Rabbimin inayeti ve sonra da liderimiz Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle bu şehre hizmet etme fırsatına kavuştum. Hizmet etme imkânına sahip olduğum geçmiş 21 aylık süre zarfında, adil olan herkesin şehadet edebileceği gibi ülkem ve aziz hemşerilerim için bütün ekibimle dur durak bilmeden canla başla çalıştık. 20 yıllık süreçte Sayın Cumhurbaşkanımız sadece Türkiye’de değil dünyada da her türlü engel ve zorluğa rağmen haksızlığa, hukuksuzluğa karşı gelmiş her zaman dik durmuştur. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu felsefesi doğrultusunda hareket eden partimiz hiçbir zaman yolsuzluğu ve hırsızlığı örten bir tutum sergilememiş aksine kimsenin gözünün yaşına bakmadan gereğinin yapılmasını sağlamıştır. Şehrimizde İl Başkanlığı kongre süreci yaşanmaktadır. Bunu istişare etmek için gitmiş olduğum AK Parti Genel Merkezi’nde tarafıma devam eden adli ve idari süreçle alakalı herhangi telkinde bulunulmamıştır. Bazı basın ve yayın organlarında iddia edildiği gibi Genel Merkez görüşmemden sonra hiçbir platformda açıklamam olmadığını ve hiç kimseyle bu süreçle ilgili bir görüşme gerçekleştirmediğimi belirtmek isterim. Partim ve benim haricimde yapılan açıklamalara itibar edilmemesini önemle rica ediyorum.”

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K