K

Gül ile Bahçeli arasında 'Gergerlioğlu' gerilimi

Gül ile Bahçeli arasında 'Gergerlioğlu' gerilimi
HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun vekilliğinin düşürülmesine ilişkin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarına sert tepki gösteren MHP lideri Bahçeli'ye videolu yanıt geldi.

Siyasette HDP Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu gerilimi sürüyor. Gergerlioğlu'nun milletvekilliğinin düşürülmesi siyasette birinci gündem maddesi haline geldi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül arasında da 'Gergerlioğlu' gerilimi yaşanıyor. İkilinin karşılıklı açıklamaları sürüyor.

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, HDP Milletvekili Gergerlioğlu’nun vekilliğinin düşürülmesiyle ilgili “Bu hareketlerin hem Türkiye’ye hem de hükümete çok anlamsız bir yük getireceği nasıl görülmüyor?” ifadelerini kullanmıştı.   

DEVLET BAHÇELİ'DEN SERT TEPKİ

Gül’ün açıklamasının ardından MHP lideri Devlet Bahçeli’den sert bir açıklama gelmişti. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Bahçeli, “Gergeroğlu'nun milletvekilliği düşünce ‘Gül'en yüzü asılan, HDP'nin kapatılmasıyla ilgili dava açılmasından rahatsızlık duyan 11.Cumhurbaşkanı'na diyeceğim de şudur: Artık Güroymak'a Norşin diyen yoktur, o günler geçmiştir. Gül diye dikeni yutturanlar kalmamıştır. 11.Cumhurbaşkanı'na tavsiyem, eğer çok üzüldüyse, HDP'ye veya CHP'ye katılması isabetli ve tutarlı bir davranış olacaktır. Hatta çok da yakışacaktır, nitekim tencere yuvarlanıp kapağını bulacaktır” demişti.      

ABDULLAH GÜL’DEN VİDEOLU YANIT GECİKMEDİ

Bahçeli’nin bu sert ifadeleri sonrası bir açıklama da Gül’den geldi. Sosyal medya hesabından bir video paylaşan Gül, “2009 yılında Bitlis, Güroymak (Norşin) ilçemizde halkımız Türk bayraklarıyla beni böyle kucaklamıştı. Bütün vatandaşlarımın farklılıklarını zenginlik görerek, huzur ve refah için, bayrak ve vatan sevgisi zemininde bir araya gelmiştik” ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K