K

Gözbaşı'dan 'Tesadüfen' tepkisi

Gözbaşı'dan 'Tesadüfen' tepkisi
Kayserispor'un geçtiğimiz sezon tesadüfen ligde kaldığı söylemlerine Başkan Berna Gözbaşı tepki gösterdi. Geride kalan sezonda büyük özveri ile mücadele ettiklerini vurgulayan Gözbaşı, Kayserispor'un bileğinin hakkıyla ligde kaldığını savundu.

Süper Lig 2021-2022 futbol sezonunda yine Süper Lig'de mücadele edecek olan Kayserispor, bir yandan transfer çalışmalarını bir yandan da antrenmanlarını sürdürüyor. Güçlü bir kadro kurulması için çalışmalar gerçekleştiren Kayserispor'da geride kalan sezon kümede kalınmasının tesadüf olarak değerlendirilmesi tepkilere neden oldu. 

En büyük tepkiyi de Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı gösterdi. Geride kalan sezonun belki de Türk futbolunun en sıkıntılı dönemi olduğunu belirten Gözbaşı, "Pandemi süreci tüm takımlara büyük zarar verdi. Elbette bizler de bu noktada önemli derecede zarar gördük. 42 hafta süren ligde 40 maç yaptık. Bir çok maçta yaşadığımız hakem hatalarını hiç birimiz unutmadık." dedi.

"BU SÖYLEM ÇOK YANLIŞ"

Kayserispor'un bileğinin hakkıyla Süper Lig'de kaldığını savunan Gözbaşı, "(Tesadüfen ligde kaldınız) söylemi çok yanlış" ifadelerini kullandı. Gözbaşı, "Geçen sezon bileğimizin hakkıyla yeterli puanı toplayıp kümede kalmayı başardık. Hâl böyle iken bizim tesadüfen kümede kaldığımız yönündeki söylemler son derece yanlıştır. En az harcama limiti bizde olmasına rağmen, büyük destek gören iki Ankara kulübünün önünde yer aldık. Gelinen noktada Ankara'nın Süper Lig'de takımı yokken biz halen Süper Lig'deyiz. Bunun kıymetini bilmemiz gerekir diye düşünüyorum" diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K