K

Görevden alınan bakan yardımcısı, Erdoğan'a teşekkür etti

Görevden alınan bakan yardımcısı, Erdoğan'a teşekkür etti
Kayserili Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe, Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı. Kararın Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından sosyal medya paylaşımında bulunan Meşe, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür etti. Mese, profil bilgilerini ve fotoğrafını da güncelledi.

Kayserili olan ya da uzun yıllar Kayseri'de görev yaptıktan sonra bakan yardımcısı olarak atanan 3 isim, kısa aralıklarla görevlerinden alındılar. İlk olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan imzalı kararla 18 Kasım 2020'de Sağlık Bakan Yardımcısı ve aynı zamanda Erciyes Üniversitesi eski Rektörü Prof. Dr. Muhammet Güven görevden alınmıştı. Aslen Konyalı olan ancak uzun yıllar Kayseri'de görev yapan Güven'in yerine Prof. Dr. Sabahattin Aydın atandı.

DEVELİLİ BAKAN YARDIMCISI GÖREVDEN ALINDI

9 Ocak 2021 tarihinde bu kez Develili Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Mustafa Aksu, Cumhurbaşkanı kararıyla görevden alındı. Aksu, Ağustos 2018 tarihinde Bakan yardımcısı olmuştu. Aksu'nun yerine, TİGEM Genel Müdürlüğü ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürüten Ayşe Ayşin Işıkgece atandı.          

BAKAN YARDIMCISI MEŞE DE GÖREVDEN ALINDI

Son olarak Kayseri doğumlu Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Resmi Gazetede yayımlanan kararı ile bugün görevden alındı. Meşe'nin yerine Bakan Yardımcılığına Doç. Dr. Tolga Tolunay atandı. Emine Alp Meşe, Erciyes Üniversitesi'nde görev yaparken Ağustos 2018 tarihinde Sağlık Bakan Yardımcılığı görevine atanmıştı.

ERDOĞAN'A TEŞEKKÜR ETTİ; PROFİL FOTOĞRAFINI DA ÇİÇEK YAPTI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla görevden alınan Kayserili Sağlık Bakan Yardımcısı Prof Dr Emine Alp Meşe, Cumhurbaşkanına teşekkür etti. Meşe, "Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle atandığım Sağlık Bakan yardımcılığı görevim sona ermiştir. İki yılı aşkın süredir Devletimize hizmet imkanı veren Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum." dedi.

Sosyal medyada profil bilgilerini ve fotoğrafını da güncelleyen Meşe, "Gönlü güzel insanlara selam olsun. Beraber çalışmaktan çok büyük mutluluk duyduğum Bakanlık merkez ve taşra teşkilatındaki mesai arkadaşlarıma ve pandemide özveriyle çalışan sağlık ordumuza saygı ve sevgilerimle." mesajını paylaştı. Eski Sağlık Bakan Yardımcısı Emine Alp Meşe'nin, profil fotoğrafını çiçek yaptığı görüldü.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K