K

'Geri alamayacağımı bile bile 170 milyon TL verdim'

'Geri alamayacağımı bile bile 170 milyon TL verdim'
Sıkıntılı bir sezon geçiren ve kıl payı Süper Lig'de kalan Kayserispor'da kongre heyecanı yaşanıyor. Önemli açıklamalar yapan Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, göreve geldiği günden beri hep krizlerle boğuştuğunu, rahat bir maç izleyemediğini söyledi. Gözbaşı, geri alamayacağını bile bile 1.5 yıllık dönem içerisinde kulübe 170 milyon TL para verdiğini de açıkladı.

Yeni sezonda da Süper Lig'de mücadele verecek olan Kayserispor, önümüzdeki günlerde olağan genel kurul toplantı yapacak. Genel Kurulda delegelere sarı-kırmızılı kulübün içerisinde bulunduğu ekonomik durum ile ilgili bilgi verecek olan Başkan Berna Gözbaşı, bu süreçte kulübe ne kadar para verdiğini açıkladı.

Bir televizyonda katıldığı spor programında önemli açıklamalar yapan Gözbaşı, "Bu kulübü kurtarabilmek için hiçbir fedakarlıktan kaçmadım. Kulübün gerek transfer yasağını açmak, gerek eski borçlarını ödemek, gerek varlığını sürdürmek, gerek limitin yetmediği noktalarda, bu paraları alamayacağımı bile bile üzerime düşeni yaptım. Sadece transfer tahtası açmak için 51 Milyon TL kulübe kendim katkıda bulundum. Bugüne kadar 170 Milyon TL üzerinde kulübe katkıda bulundum., Böyle bir bütçe ile Türkiye'de ilk 5'e oynayacak bir takım kurulabilir. Bu paranın 110 Milyon TL'si geçmişin borçları" dedi.

"HEP KRİZLERLE BOĞUŞTUM, RAHAT BİR MAÇ İZLEYEMEDİM"

Kayserispor'da göreve geldiği günden bu yana sürekli krizler ile mücadele ettiğini dile getiren Başkan Berna Gözbaşı, "Kulübün durumu iyi olursa, sportif ve ekonomik yapısı iyi olursa elbette başkanlık zevkli. Ama göreve geldiğimden beri bunu henüz çok yaşayamadım. Ben de istiyorum rahatça maç seyretmek. En çok ben istiyorum. Ben de istiyorum taraftarlar her maçtan sonra sokaklara dökülsün sevinsin. Bir başkan başka ne isteyebilir ki" diye konuştu.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K