K

Gençler, Kılıçdaroğlu'na dava açtı

Gençler, Kılıçdaroğlu'na dava açtı
YKS sınavından 1 gün önce Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Katarlı gençlerin sınavsız olarak Türkiye’de Tıp Fakültesi’ne alınacağını söylediği yönünde haberler çıkması üzerine, Kayseri’de YKS sınavına giren öğrenciler basın açıklaması yaptı. Motivasyonlarının düştüğünü söyleyen öğrenciler, Kılıçdaroğlu hakkında 1 TL’lik tazminat davası açtı.

AK Parti Kayseri Gençlik Kolları üyeleri; İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Aydın, İzmir, Antalya, Adana, Trabzon, Samsun, Malatya, Erzurum, Şanlıurfa, Diyarbakır ve Gaziantep Gençlik Kollarıyla birlikte eş zamanlı olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kayseri Adalet Sarayı önünde gerçekleşen basın açıklamasına sınava giren öğrenciler ellerinde dövizlerle geldi. Öğrenciler adına konuşan Yusuf Şimşek, “Türkiye'nin teminat biz gençler her yıl olduğu gibi bu yıl da geleceğinizi tayin edecek olan üniversite giriş sınavına ulaşmanın büyük heyecanı içindeydik. Lakin sınavdan 1 gün önce ortaya atılan yalan haber tüm motivasyonumuzu alt üst etmiş, sınava girecek 2 milyon 607 bin 503 arkadaşımızla milyonları bulan ailelerini olumsuz şekilde etkilemiştir. CHP Genel Başkanı, her zaman olduğu gibi hiçbir teyide ihtiyaç duymadan sorumsuzca davranarak yalan söylemiş ve yalan yayılmasında aktör olmuştur. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP yönetiminin, biz gençlerin sınavına 1 gün kala ucuz siyasete malzeme etmesini asla unutmayacağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun gençlere özür borçlu olduğunun altını çizen Şimşek, "1 yıl boyunca hazırlanmış olduğumuz sınavın ilk oturumu, bu yalan haberin etkisi altında sonlanmıştır. Türkiye'nin ana muhalefet partisi genel başkanının, gireceğimiz en önemli sınavlardan biri öncesinde, bu basit yalana sarılması en hafif tabirle sorumsuzluktur. Gençlerin 'Özür dile' çağrısını ciddiye almayan Kılıçdaroğlu, hala içinde bulunduğu yanlış tavırla hareket etmektedir. Hatasına karşılık özür dileme erdemini gösteremeyen insanın, bu ülkenin gençleri tarafından kabul görmeyeceğini açıkça beyan ediyoruz. Kılıçdaroğlu, yine şaşırtmayarak skandal açıklama ile biz gençleri 'trol' olarak nitelendirme cüretini kendisinde bulmuş ve bizleri görmezden gelmiştir. Kılıçdaroğlu, 'trol' dediğiniz biz gençler bize yaşattığınız bu manevi yıkım sebebiyle size 1 TL'lik manevi tazminat davası açmak üzere buradayız" dedi.

Konuşmanın ardından grup sessizce dağıldı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K