K

Gençler, bu projeyle zeka oyunlarına yönlendiriliyor

Gençler, bu projeyle zeka oyunlarına yönlendiriliyor
Her geçen gün biraz daha artan dijital bağımlılık, özellikle gençler arasında onarılması güç yaralar açıyor. Aydınlıkevler Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin gençlerin dijital bağımlılığın etkisinden kurtarılması için hazırladıkları proje, Ulusal Ajans'tan hibe almaya hak kazandı. İlk etkinlik de, diğer katılımcı ülke gençleriyle Yunanistan'da yüz yüze faaliyet şeklinde gerçekleşti.

Aydınlıkevler Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Ulusal Ajans tarafından başarılı bulunarak hibelendirilmeye hak kazanan 'Train Your Brain Projeleri' kapsamında ilk hareketliliklerini Yunanistan'da gerçekleştirdiler.

Proje, 2020-2021 Eğitim öğretim yılında Türkiye, Yunanistan, Romanya, Kuzey Makedonya, Polonya ve İtalya ortaklığında başladı ve 2022-2023 eğitim yılları arasında da sürdürülecek. Hedef, öğrencilerin büyük çoğunluğunda var olan dijital bağımlılığın zararlı etkilerinden onları uzaklaştırmak. Dijital yerine öğrencilerin zeka oyunlarıyla kaliteli ve verimli zaman geçirmelerini sağlamak.

Erasmus+ Ka229 ‘Train Your Brain’ adlı projelerinin ilk hareketliliğini 25-29 Ekim 2021 tarihleri arasında Aydınlıkevler Anadolu Lisesi Müdürü İsmail Bakır, Proje koordinatörü Münevver Balaman, İngilizce öğretmeni Güldane Kevseroğlu ve 4 öğrenci, Yunanistan’ın Girit kentine gitti. Burada diğer ülkelerden gelen proje ortaklarıyla birlikte faaliyette bulundular. 

Proje hakkında bilgi veren Koordinatör Münevver Balaman, projenin yürütülmesinde katkıda bulunan tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür etti. Dijital bağımlılığın özellikle günümüz gençlerinin en büyük problemi olduğunu vurgulayan Balaman, hibe destekli projeyle gençlerin dijital bağımlılık yerine zeka oyunlarına yönlendirilmelerinin amaçlandığını vurguladı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K