Gaziye ödenen tazminat geri istendi

Gaziye ödenen tazminat geri istendi
KAYSERİHABER38.COM | 17 Aralık Kayseri saldırısında gazi olan ve bacağını kaybeden Ferdi Çatal’a ödenen 58 bin TL tazminatın 35 bin TL’sinin iade edilmesi istendi. Ferdi Çatal’ın borcu Erkekleri Koruma Derneği tarafından ödendi.

2016 yılında Kayseri 1.Komando Tugay Komutanlığı’nda görev yapan Ferdi Çatal 17 Aralık Kayseri saldırısında uğradığı saldırıda bacağını kaybetti. Mahkeme 2024 yılında aldığı kararla Ferdi Çatal’a 58 bin TL tazminat olarak ödenen paranın 35 bin TL’sinin iade edilmesini istedi. Ferdi Çatal’ın borcu Erkekleri Koruma Derneği tarafından ödendi.

Konuyla ilgili üzüntülerini dile getiren Erkekleri Koruma Derneği Başkanı Bahri İnceler; “Erkekleri Koruma Derneği olarak Ferdi'nin borcunu ödedik .Uyumaya çalışırken tesadüf gördüm. Bu ayıp hepimizin olsun. Ferdi ile biraz sohbet ettik gerekirse para toplar tazminatını da öderiz. Devletimiz var olsun” dedi.

Öte yandan Konuya ilişkin Ferdi Çatal; “2016 yılında Kayseri 1. Komando Tugay Komutanlığı emrinde vatani görevimi yapmaktayken, bombalı saldırı sonucu sağ bacağımı kaybettim. 3. Derece (3713) terörle mücadele gazisi oldum. Milli Savunma Bakanlığı’ndan aldığım 58 bin TL tazminatın 35 bin TL’si kamu zararı olarak belirtilerek geri isteniyor” ifadelerinde bulundu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×