"Garibanlara sahip çıkmayı sürdüreceğim"

İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek, belediyede çok fazla işçi çalıştırıldığı iddialarına cevap verdi. Devletin Belediyeler için belirlediği kanuna göre personel alındığını söyleyen Başkan İlmek “Personelin istihdamına yönelik maddeye göre personel alıyoruz. Bu limiti de aşmadık. Yasal sınırlar içerisinde personel alıyoruz. Biz İncesu’nun çocuklarına, garibanına sahip çıkıyoruz. Ben inatla bu ihtiyaç sahiplerine, yetime sahip çıkmaya devam edeceğim” açıklaması yaptı.

İncesu Belediye Başkanı Av. Mustafa İlmek, katıldığı televizyon programında kendisine yöneltilen İncesu Belediyesinde çok sayıda personel çalıştırıldığı iddialarına cevap verdi.

Belediyede 295 personelin çalıştırıldığını açıklayan Başkan İlmek, “Benim çok fazla personel çalıştırdığım yönünde bazı ithamlar var. Şu an 295 kişi Belediyemizde çalışıyor. Birçok yatırım yaptık. Bu yatırımlar içerisinde bu aldığımız kişiler çalışacak. Belediye benim babamın çiftliği değil. Devletin belirlediği bir limit var. 5393 sayılı Belediye Kanunun 49 maddesi olan Norm Kadro ve Personelin istihdamına yönelik maddeye göre personel alıyoruz. Bu limiti de aşmadık. Yasal sınırlar içerisinde personel alıyoruz. Belediye de 7-8 engelli çalıştırıyoruz. Alkol bağımlısı çalıştırdığım var. İki tane depremzede çalıştırıyorum. Bu kardeşlerimi topluma kazandırmam gerekiyor. Bu benim insani görevim. Biz İncesu’nun çocuklarına, garibanına sahip çıkıyoruz" dedi.

Bu bütçeyi karşılama, tören ağırlama olarak harcayabileeğini belirten İlmek, "Niye ihtiyaç sahiplerini işe almamdan gocunuyorlar? diye sordu. İnatla bu ihtiyaç sahiplerine, yetime sahip çıkmaya devam edeceğini vurgulayan Başkan İlmek, "Belediyecilik sadece yol yapmak mı? Bu memleketin çocuklarına sahip çıkmayalım mı? Kim ne derse desin bu memleketin çocuklarına sahip çıkmaya devam edeceğim.” şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×