Futbolcusunu döven yönetici açıklama yaptı

Futbolcusunu döven yönetici açıklama yaptı
Kart gören futbolcusunu dövdüğü için gündeme gelen Yerköyspor Başkanı Hacı Yusuf Şahin'den mesaj var. Birinci önceliklerinin fair play olduğunu vurgulayan Şahin, bu temel prensibe aykırı davranan futbolcusuna atmosferin de verdiği elektrikle kendisine yakışmayan bir davranış sergilediğini ifade ederek özür diledi.

Yerköyspor Başkanı Hacı Yusuf Şahin, 6 Ekim 2019 Pazar günü Kayseri Argıncık Stadı'nda oynanan Güneşspor-Yerköyspor 1. Amatör Küme maçında kırmızı kart gören ve sonrasında hem hakeme hem rakip takım oyuncusuna yönelik sportmenlik dışı tavırlar sergileyen Mustafa Burak Ahi'nin üzerine koşarak tokat atmıştı.

Kulüp Başkanı Şahin'in bu davranışı haber olunca tepkiler çığ gibi arttı. Yaşanan olay anını anlatan Şahin, kamuoyundan özür diledi. Yerköyspor olarak 35 yıldır amatör sporun içinde olduklarını belirten Şahin açıklamasında, "Bu süre zarfında Fenerbahçe'de bir dönem oynamış oyuncuları Türk futboluna kazandırdık. Profesyonel liglerde forma giymiş birçok oyuncuyu bu kulüp Türk futboluna sundu. Yerköyspor olarak en temel prensibimiz futbolu fair-play ruhuna uygun şekilde oynamaktır. Fair Play ödülleri almış olan bu kulübümüz en büyük hastası sporun sevgi dostluk kardeşlik temelleri üzerinde yükseldiği gerçeğini benimsemiş olmasıdır." dedi.

Dayak anını da anlatan Kulüp Başkanı Şahin, "Pazar günkü maçta fair-play prensiplerimize aykırı gördüğümüz olayı kendi futbolcumuz yapınca atmosferin de verdiği elektrikle maalesef kendimin de daha sonra kendime yakıştıramadığım üzücü olay meydana gelmiştir." dedi.

"Yakışmadı, tüm spor kamuoyundan özür dilerim"

Yerköyspor Başkanı Hacı Yusuf Şahin, takım olarak 3 puan almaktan daha önemli değerler olduğunu vurguladı.

Kendi oyuncusunun rakip futbolcuya vurması ve hakeme yönelmesi nedeniyle bu hareketi yaptığını belirten Şahin, "Yanlış olduğunu bildiğim bu hareket tamamen kendi oyuncumun bu çirkin görüntüyü vermesinden kaynaklanmaktadır. Tabi insan olarak sinirlerinize hakim olmamız gerekmekte. Ancak 35 yıllık bir kulübün tarihinde olmamış şekilde rakip oyuncuyla didişme şeklinde hakeme yönelme şeklindeki bir tavrı kabullenmemiz mümkün değildi. Bazen hayatın içinde bunlar olabiliyor. Tüm spor kamuoyundan bu kötü görüntü için en içten özürlerimi sunuyorum." diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K