K

Firari suç makinası, hava destekli operasyonla yakalandı

Firari suç makinası, hava destekli operasyonla yakalandı
Kayseri’de çeşitli suçlardan hakkında 27 yıl 8 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan ve iki senedir firari olarak aranan şahıs, İnsansız Hava Araçları (İHA) Büro Amirliği ve Polis Özel Harekatın (PÖH) da katıldığı operasyonla yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, kasten öldürme, ruhsatsız ateşli silahlarla mermileri satın alma veya taşıma veya bulundurma, güveni kötüye kullanma, hükümlü veya tutuklunun kaçması suçlarından hakkında 27 yıl 8 ay 15 gün kesinleşmiş hapis cezası bulunan firari C.B.'nin, Hacılar ilçesine bağlı Akdam Mahallesi'ndeki bir bağ evinde saklandığı tespit edildi.

Kayseri Cumhuriyet Başsavcılığından alınan arama kararına istinaden şahsın yakalanması için düğmeye basıldı. İHA Büro Amirliğince Drone ile havadan destekli olarak, Özel Harekat Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler, Melikgazi İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliğine bağlı Araştırma ekipleri ve Aranan Şahıslar Büro Amirliği ile birlikte ortak operasyon yapıldı. Kaçmaya fırsat bulamayan C.B. kıskıvrak yakalandı.                                                                                                                     

Bağ evinde ve çevresinde yapılan aramada ise 1 adet av tüfeği ve tüfek içerisinde atışa hazır vaziyette toplam 5 adet fişek ele geçirildi. Evde bulunan diğer şahıs D.B.’nin de Melikgazi Aile İçi Bürosunca arandığı belirlendi.

Bulunan suç unsurlarına el konulurken, yapılan ortak operasyonla gözaltına alınan C.B., adli tabiplikteki işlemlerinin ardından ekipler tarafından Bünyan Kapalı Cezaevine gönderildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K