Fenerbahçe Kadın Basketbol seyircisine de yasak

Fenerbahçe Kadın Basketbol seyircisine de yasak
Melikgazi Kayseri Basketbol’un Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu 19’ncu haftasında Fenerbahçe’yi konuk edeceği müsabakaya deplasman takım taraftarı alınmayacak. Daha önce de Cumartesi günü Süper Lig'de oynanacak Kayserispor - Fenerbahçe maçında da misafir takım seyircisinin maça alınmaması kararı alınmıştı.

Kadınlar Basketbol Süper Ligi 6 Şubat'ta Kahramanmaraş merkezli yaşanan iki deprem nedeniyle ertelenmişti. Müsabakalara hafta sonu oynanacak olan maçlarla devam edilecek. Kadınlar Basketbol Süper Ligi’ne depremde vefat eden milli basketbolcu Nilay Aydoğan sezonu olarak devam edilme kararı alınmıştı. Kadınlar Basketbol Süper Ligi Nilay Aydoğan Sezonu 19’ncu haftasında Melikgazi Kayseri Basketbol ile Fenerbahçe arasında oynanacak olan müsabakaya deplasman taraftarının alınmayacağı açıklandı.

Sezon başından itibaren müsabakalara davette bulunan Melikgazi Kayseri Basketbol, rakip takım taraftarıyla ilgili ilk kez açıklamada bulundu. Kulüpten yapılan açıklamada, “TBF’nin 2022-2023 yılı için uyguladığı deplasman takımı seyirci yasağı devam etmektedir” ifadelerine yer verildi.

'HÜKÜMET İSTİFA' POLEMİĞİ

Süper Lig erteleme maçında Fenerbahçe ve Beşiktaş taraftarı, depremde yeterli ve zamanında müdahale edilmediği iddiasıyla tribünlerden "Hükümet istifa" sloganı atmıştı. Bunun üzerine Kayseri Spor Güvenlik Kurulu, Cumartesi günü oynanacak Kayserispor - Fenerbahçe maçına misafir takım seyircisinin alınmaması yönünde çok konuşulan bir karar aldı. Tartışma halen devam ediyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×