K

'Falaka' davasında yeni gelişme

'Falaka' davasında yeni gelişme
Kayseri’de para karşılığı kadınları falakaya yatırdığı için hakkında kamu davası açılan sanığın yargılanmasına başlandı. Falakaya yatırılan kadınların ve eşinin şikayetçi olmaması nedeniyle hakkında kamu davası açılan Erkan T., ilk duruşmaya katılmadı.

İlginç, bir o kadar da garip olay; merkez Melikgazi ilçesine bağlı Mimsin Şirintepe Mahallesi'nde meydana gelmişti. Eylül 2021’de ortaya çıkan olayda, kargo şirketinde çalıştığı öğrenilen Erkan T.'nin, maddi durumu iyi olmayan kadınları evine çağırarak, gözlerini uyku bandı, ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlayıp falakaya yatırdığı ortaya çıktı. Kişinin eşini de aynı şekilde falakaya yatırdığı belirlendi. Kadınlarda güzel, çirkin ayrımı da yaptığı anlaşılan Erkan T.’nin, falakaya yatırdığı kadınlardan 'güzel' dediklerine 500 TL, 'çirkin' dediklerine ise 250 TL ödeme yaptığı ortaya çıktı.                                             

FALAKA TEKLİF ETTİĞİ KADININ ŞİKAYETİYLE ORTAYA ÇIKTI

Falaka görüntülerini kayıt altına alan Erkan T., iş teklifinde bulunduğu kadınlara çektiği videoları gönderdi. N.K. isimli kadın, Erkan T.'nin aynı teklifi kendisine götürmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulundu. Bunun üzerine polis ekipleri Erkan T. hakkında 'müstehcenlik' ve 'cinsel taciz' suçundan soruşturma başlattı.                                                                                                                                            

FOTOĞRAF ve GÖRÜNTÜLERDE NE VAR?

Görüntülerde Erkan T.'nin kadınların gözlerini uyku bandı ile kapatıp, ayaklarını kelepçe ve eşarpla bağlarken, elindeki oklava ve plastik sopa ile ayaklarına vurduğu, onların da acı nedeniyle bağırdığı anlar yer alıyor.

FENOMEN OLMAK İÇİN YAPMIŞ

Şüpheli Erkan T.'nin çektiği görüntüler infiale neden oldu. Savcılık kararıyla şüpheli gözaltına alınarak hakim karşısına çıktı. Erkan T., sosyal medya fenomeni olmak ve bütün kadınların kendi rızasıyla bu görüntüleri çektiği yönünde savunma yaptı. Mağdur kadınların ve şüphelinin eşinin şikayetçi olmaması nedeniyle Erkan T. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.                                                             

DURUŞMA ERTELENDİ

Şüpheli hakkında açılan kamu davası Kayseri 15'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlandı. Sanık, eşi H.T.'ye eylemleri nedeniyle 'eşe karşı eziyet çektirme' suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar, 'müstehcenlik' suçundan da 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Davanın ilk duruşmasına sanık Erkan T. ile müşteki eşi katılmadı. Mahkeme hakimi, verdiği ara karar ile dosyadaki eksiklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K