K

Esnaf, çalışmaların yavaş ilerlemesinden dertli

Esnaf, çalışmaların yavaş ilerlemesinden dertli
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin Bankalar Caddesi’ndeki alt ve üst yapı çalışmaları devam ediyor. Bazı bölge esnafı çalışmaların yavaş ilerlemesinden ve işlerinin düşmesinden şikayet ederken bazıları da “cefa olmadan sefa olmaz” düşüncesinde.

Büyükşehir Belediyesi, kentin ticaretinin döndüğü ana merkezlerden olan Kazancılar Çarşısı, Bankalar Caddesi ve çevresinde alt ve üst yapı düzenleme çalışması başlatmıştı. Kısa süre önce başlayan çalışmalar, esnafın işlerini de etkiledi.

Bölgede aktarlık yapan Adil Güler, çalışmaların beklediklerinden yavaş ilerlediğini iddia etti. İş yapmakta zorlandıklarını ifade eden Güler, çalışmaların zamanlamasının da yanlış seçildiğini öne sürdü. Güler, “Bir iş yapılırken mutlaka cefa çekilecek. Ancak bu çalışmanın pandemi sürecinde ya da yaz dönemi sonrasında yapılması daha uygun olurdu. Şimdi bir tarafı yapıp bir tarafı yıkıyorlar, paslaşa paslaşa devam ediyorlar. Mümkün olduğu kadar rahatsız etmemeye çalışıyor ama yine de umduğumuzdan çok daha yavaş gidiyor. 15’inde teslim edilecek deniliyor. Şu anda öyle bir tarih imkânsız görünüyor. Ayın sonuna kadar da razıyız eğer becerebilirlerse. İşlerimizin neredeyse 3’te 1’e düştü. Kimse tozun toprağın içine greyderlerin arasında alışveriş yapmak istemiyor” dedi.                                                                                            

Çalışmaların devam ettiği Bankalar Caddesi’nde dönercilik yapan Kazım Akkaya da, “Bu çalışma ayın 15’inde değil yaz sonu biter. Yol çalışması işlerimi etkiledi, sabahtan akşama kadar oturuyorum. Baştakilerin bir an önce gitmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Giyim sektörüyle uğraşan Zeki Küçüktalaslı da, çalışmalara geç kalındığını belirtti. Küçüktalaslı, “10 gündür siftah etmedik. Dükkânı kapattık gidiyoruz. Bu çalışmayı pandemi döneminde yapmalılardı. Şimdi iş yapacağımız zaman maalesef ki her taraf darmaduman. Böylelikle bu yol çalışmasından dolayı müşteri geçemiyor gelemiyor” diyerek konuştu.

Sarraf Zafer Karayiğit de, çalışmalardan dolayı işleri etkilense de bunun olması gerektiğini söyledi. Karayiğit, “Belediyenin yaptığı işlere saygı duyuyorum. Yapılan projenin içeriğine baktığımızda çarşımıza ilerleyen dönemlerde çok büyük katkıları olacak. Satışlarımızı tabi ki etkiledi ama bunlar olması gereken şeyler, sanırım 15 Haziran burayı bize teslim edecekler” dedi.

Sarraf Faruk Özyazgan da, çalışmalar işlerini etkilese de ileride sorun olmayacağını belirtti. Özyazgan, “Çalışmalar yavaş gidiyor ama ileride harika olacağına inanıyoruz. Yapılan güzellikleri gördüğümüz zaman işimizi etkilese de sorun olmuyor. Önemli olan ileriyi görmek” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K