K

Eski vekilin yolu, İmamoğlu'nu şikayet eden kişiyle bakın nasıl kesişmiş

Eski vekilin yolu, İmamoğlu'nu şikayet eden kişiyle bakın nasıl kesişmiş
AK Parti'den 24. Dönem Kayseri Milletvekiliği yapan Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır ile İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu "ben şikayet ettim" diyen Tokatspor Kulübü Başkanı Ufuk Akçekaya'nın yolları bakın nasıl kesişmiş. Açıklama yapan eski vekil, Akçekaya'nın babasına ait işyerinden icrayla çıkarıldığını, 400 bin liralık kirayı isteyince de Recep Tayyip Erdoğan ile birlikte çekilmiş fotoğrafını gönderdiğini açıkladı.

24. Dönem AK Parti Kayseri Milletvekili olan ancak 2019 yılında partiden ihraç edilen Prof. Dr. Pelin Gündeş Bakır, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu şikayet ettiğini CİMER’e söyleyen Tokatspor Başkanı Ufuk Akçekaya ile ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Akçekaya’nın babasına ait 2 katlı işyerini kiraladığını ancak kira ödemediğini iddia eden Gündeş Bakır, şahsın 400 bin lira olan borcunu da ödemediğini söyledi. "Tam bir cezasızlık olduğunu savunan Bakır, Akçekaya'dan alacağını istediğinde kendisine Erdoğan ile çektirdiği fotoğrafı gönderdiğini aktardı. 

CUMHURBAŞKANIYLA BİRLİKTE OLAN FOTOĞRAF GÖNDERDİ

Ufuk Akçekaya’nın dersane açmak için babasına ait iş yerini kiraladığını dile getiren Prof. Dr. Pelin Gündeş, “Ekrem İmamoğlu'nu şikayet eden Ufuk Akçekaya, Final dersanesi açmak için babamın 2 katlı dükkanını kiralamış. Babama 400 bin TL kira borcu takmış. Geçen yaz haberim oldu. Bana Tayyip Beyle fotosunu göndererek oturmaya devam edeceğini söyledi. Derhal icraya verip haciz yaptırdım. Üstünde tek kuruşu veya malı çıkmadı. Sonradan öğrendim ki başka illerde de okul açarak öğretmenlere maaşlarını vermemiş. Velilere paralarını iade etmemiş. Alacağımızı da alamadık. Tam bir cezasızlık var. Ekrem İmamoğlu'na elleri arkasında yürüyor diye soruşturma açacağınıza. Piyasaya böyle seri şekilde borç takan adamları cezalandırın. Babam tabii Kabataş Mezunu, Münih Teknik Üniversitesi’nde okumuş naif bir İstanbul beyefendisi olduğu için iş bu raddeye gelmiş. Benim haberim olunca derhal attım adamı icra yoluyla!” ifadelerini kullandı.

AK Parti Kayseri Eski Milletvekili Pelin Gündeş Bakır'ın sıralı sosyal medya paylaşımı;

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K