K

Eski takımına karşı farklı kazanan Koşukavak'tan farklı galibiyet yorumu

Eski takımına karşı farklı kazanan Koşukavak'tan farklı galibiyet yorumu
Kayserispor, uzun bir aradan sonra çok farklı kazandığı Denizlispor galibiyetiyle, ligde kalma yolunda önemli bir engeli geride bıraktı. Eski takımına karşı kazanan Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, "Kayserispor'un ligde kalması için tüm gücümüzle çalışacağız" dedi.

Kayserispor, Süper Ligin 38. haftasında sahasında Denizlispor'u ağırladı. En son 8 hafta önce kazanan sarı kırmızılı ekip, maçı 6-3 kazandı. 3 gün önce takımın başına getirilen Yalçın Koşukavak da, eski takımı Denizli'ye karşı ilk maçında farklı galip geldi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Kayserispor Teknik Direktörü Yalçın Koşukavak, Kayserispor'un başına geleli 48 saat olduğunu anımsatarak, kendisi için de çok çok önemli bir maçı kazandıklarını söyledi. 

Ev sahibi olarak uzun zamandır iç sahada kazanamadıklarını hatırlatan Koşukavak, "Dolayısıyla mutlaka kazanmamız gereken bir maçtı. Ligin boyu kısaldıkça da oyuncuların üzerinde baskı ve stres artıyor. Kayseri’ye geleli henüz 48 saat oldu. Benim açımdan da her antrenörün açısından da böyle zor bir zamanda, vakit olmayan hazırlık anlamında zorlukları vardı.3 günde bir maç olduğundan dolayı çok fazla prova yapamıyoruz." dedi.

'LİGİN BAŞINDAN BERİ ÇOK KREDİ TÜKETMİŞİZ'

Galibiyet ve oyun disiplinine sadık kaldıkları için futbolcularının kutlayan Koşukavak, "İşin teorik tarafından çok gittik. Oyuncularıma oyuna sadakatlerinden dolayı teşekkür ederim. Oyunun geliştirmemiz gereken çok yer var. Bu 20 günlük bir yolculuk. Yolculuğun ilk başlangıç noktası burasıydı. Yolculuk önemli ama varış daha önemlidir. Ligde kazanmamız gerekiyor. Ligin başından beri çok kredi tüketmişiz. O yüzden bundan sonra Kayserispor’un ligde kalması adına ben ve oyuncularım elimizden ne geliyorsa tüm gücümüzle çalışıp yapacağız. Kimsenin bundan şüphesi olmasın" ifadelerini kullandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K