K

Eşinin boğazını kesen sanık: Karımı seviyorum

Eşinin boğazını kesen sanık: Karımı seviyorum
Kayseri'de eşinin boğazını kesen ve eşarp ile boğmaya çalışan gözü dönmüş koca 16 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Öldürme kastının olmadığını savunan cani koca, mahkemedeki savunmasında, "Eşimi seviyorum" dedi.

Kayseri'de boşanma aşamasında olan eşini, bir mağazada yakalayan ve boğazını keserek boğmaya çalışan 47 yaşındaki Okan Taşkıran, mağaza çalışanı ve müşterilerin engellemesiyle eylemini tamamlayamamıştı. Gözaltına alınan ve tutuklanan Taşkıran, bugün 5. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakim karşısına çıktı. Davada tutuklu sanık Taşkıran ile mağdur eşi Ayşe Taşkıran ve mağdur kızı Azra Taşkıran da hazır bulundu.

Karar duruşmasında son sözleri sorulan sanık Taşkıran, öldürme kastının olmadığını öne sürdü. Eşini sevdiğini söyleyen Taşkıran "Eşime kasti bir şey yapmadım. Olay kazara oldu. Mağazaya girdiğimde eşimi ve kızımı tesadüfen gördüm. Eşim beni görünce (polis polis) diye bağırdı. Eşimi eşarpla ya da başka bir şeyle boğmaya çalışmadım. Ben eşimi ve çocuklarımı seviyorum. Yanımdaki bıçağı devamlı taşıyorum. Bilinçli bir şekilde boğazından yaralamadım. Ben biber gazı getirmedim, kızım sıktı. Kimin getirdiğini bilmiyorum. Kızımdan alıp biber gazını kullandım. Ben hırsımdan yaptım. Kızdığım için boğazını sıktım. Öyle bir gayem olsa bıçakla vurur öldürürdüm. Tehditleri de eşimin gelmesi için yaptım. Ben eşimi seviyorum. Kasıtlı hiçbir şey yapmadım. Eşimi bıçaklamadım" diyerek kendini savundu.

Ölümden dönen Ayşegül Taşkıran ise, "Yıllardır tehdit alıyorum. Korktuğum için şikayetçi olamadım. Yıllardır bu korkuyla yaşıyorum. Olay günü kullandığı tırın içerisinde tüfek falan olduğunu düşünüyorum" dedi.

Eylem aşamasında kaldığı için cezada indirim

Yapılan yargılama sonunda mahkeme heyeti, sanık Okan Taşkın'a 'eşe karşı öldürmeye teşebbüs' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Eylemin teşebbüste kalması nedeniyle ceza 16 yıla indirildi. Okan Taşkın'a, kızı Azra'ya yönelik yaralama' suçundan da aldığı 9 ay hapis cezasıyla birlikte toplam 16 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmış oldu. 

Olayın geçmişi

13 Eylül 2020 tarihinde merkez Melikgazi ilçesine bağlı Belsin 30 Ağustos Mahallesi'nde meydana gelen olayda Okan Taşkın, girdiği mağazada ayrılmak üzere olduğu eşi Ayşegül Taşkın'a saldırmış ve boğazından bıçakla yaraladıktan sonra eşarp ile boğmaya çalışmıştı. Okan Taşkın, mağaza çalışanları ve vatandaşlar tarafından engellenmiş, olay anı Ayşegül Taşkın'ın kızı Azra tarafından saniye saniye görüntülenmişti

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K