K

Eşini ve üvey kızını öldüren sanık hakkında karar çıktı

Eşini ve üvey kızını öldüren sanık hakkında karar çıktı
Geçirdiği cinnet neticesinde tartıştığı eşi Hörmet D. (20) ile üvey kızı Yasemin Nur’u (1,5) boğazından bıçaklayarak öldüren ve aynı bıçakla kendisini de yaralayan K. D.‘nin yargılanmasına devam edildi. K.D.’ye 1 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl hapis cezası verildi.

Olay, 11 Aralık 2021 saat 15:00 sularında Erkilet Osmangazi Mahallesi’nde meydana geldi. Hörmet D., kızı Yasemin Nur’u eski eşine götürmek için evden çıkarken Hörmet D’nin ikinci evliliğini yaptığı K.D., kıskançlık krizine girdi. K.D. eşi ile üvey kızını bıçakla boğazından yaralayarak kendisini de yaraladı. Yaralı olarak ağabeyine haber veren ve hastaneye kaldırılan şahsın ifadesi sonrası anne ve kızın cansız bedenlerine ulaşıldı. Boğazından ve bileğinden yaralanan K.D., hastanedeki tedavisinin ardından tutuklanarak cezaevine konuldu.

Kayseri 1’inci Ağır Ceza Mahkemesinde bugün yapılan duruşmada K.D. hakkında ‘çocuğu kasten öldürme’ suçundan ayrı, ‘eşi kasten öldürme’ suçundan da ayrı olmak üzere 2 kez ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istendi. Karar duruşmasına müştekiler, sanık ve Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatları katıldı. Savcı, sanığın 2 farklı suçtan da cezalandırılmasını istedi.

Sanık daha önceki savunmalarını tekrarladı. Mahkeme heyeti, sanık K.D.’ye 1 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 22 yıl hapis cezası kararı verdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K