K

'Eşim kendini attı, beni de ateşe attı' savunması kurtaramadı

'Eşim kendini attı, beni de ateşe attı' savunması kurtaramadı
Kayseri’nin İncesu ilçesinde tartıştığı eşini 3. kattaki evlerinin balkonundan atarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan koca hakkında mahkeme kararını verdi. Ölen eşinin intihar ettiğini öne süren sanık, "Eşim kendini attı, beni de ateşe attı" şeklinde savunma yaptı.

Kayseri Adliyesi 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada tutuklu sanık M.S., müşteki ve sanık avukatı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı avukatı hazır bulundu. Cumhuriyet Savcısı, sanık M.S. hakkında ‘eşi kasten öldürme’ suçundan cezalandırılması yönünde verdiği mütalaayı tekrar etti. Mahkemede yeğenleri adına ifade veren sanık M.S.’nin kardeşi O.S., “Şu anda yeğenlerim iyiler. Ben çocuklar adına şikayetçi değilim. Çocuklar babalarını bekliyorlar. Çocuklar bakanlıkta verdikleri ifadeleri değiştirmediler” diye konuştu.

“EŞİM KENDİNİ ATTI, BENİ DE ATEŞE ATTI"

Mahkemede son sözü sorulan sanık M.S.'de, “Eşimin telefonuna bir mesaj geldi. ‘Bu nedir’ diye sordum. Başkada bir şey hatırlamıyorum. Ben boş yere 1 yıldır hapis yatıyorum. Ben bunu yaptıysam, beni assınlar. Eşim kendini attı, beni de ateşe attı. 2 çocuğum bu olaya şahittir. Çocuklarım babasız kaldı. Burada bir mağdur var, o da benim. Ben neden tutukluyum? Ben bir karıncayı bile incitmedim. Benim suçum akşam olunca eve gitmek mi?” dedi.

CEZAYA 'TAHRİK' İNDİRİMİ UYGULANDI

Yargılama sonunda mahkeme heyeti, tutuklu sanık M.S. hakkında ‘eşi kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükmetti. Heyet daha sonra cezada 'tahrik' indirimi uygulayarak cezayı 24 seneye indirerek sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. 

OLAY

5 Temmuz 2020’de İncesu ilçesine bağlı Saraycık Mahallesi'nde meydana gelen olayda, M.S. ile eşi G.S., evde henüz bilinmeyen nedenle tartışmaya başladı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine G.S., 3'üncü kattaki evin balkonundan düştü. Ağır yaralanan kadın, kaldırıldığı Kayseri Şehir Hastanesi'nde hayatını kaybetti. Jandarma, kavga sırasında eşini balkondan attığı iddiasıyla M.S.'yi gözaltına aldı. Sorgusunda çelişkili ifadeler veren M.S., çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K