K

ERÜ’lü Öğretim Üyesine Ödül

ERÜ’lü Öğretim Üyesine Ödül
Türkiye'nin en büyük akademik ödülleri olarak nitelendirilen İlim Yayma Ödülleri sahiplerini buldu. Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Soylak da ödüle layık görülen akademisyenler arasında yer aldı.

İlim Yayma Vakfı ve İlim Yayma Cemiyeti tarafından düzenlenen İlim Yayma Ödülleri töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile Dolmabahçe Sarayı'nda gerçekleştirildi.

20 Mayıs 2021 tarihinde başlayan ve 31 Temmuz 2021 tarihinde sona eren İlim Yayma Ödülleri 2021 için toplam bin 111 başvuru alındı. Değerlendirme sonunda ERÜ Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Soylak, ‘Mühendislik, Doğa ve Sağlık Bilimleri’ dalında kimya alanında yaptığı araştırmalarıyla ödüle layık görüldü. Soylak ödülünü AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım’dan aldı.       

ERÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Çalış, “Üniversitemizin sekizinci sırada yeniden araştırma üniversitesi olmasında akademisyenlerimizin, idari personelimizin ve öğrencilerimizin katkıları yadsınamaz. İlim Yayma Ödülleri kapsamında ödüle layık görülen Öğretim Üyemiz Prof. Dr. Mustafa Soylak’ı tebrik ediyorum” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K