K

Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edilmişti; Kayseri'den çıktı

Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edilmişti; Kayseri'den çıktı
Sosyal medyada elinde para destesiyle video paylaşan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yakın koruması olduğu iddia edilen şüpheli Kayseri'de gözaltına alındı. Olayla ilgili Emniyet Genel Müdürlüğü'nden açıklama yapıldı.

Elinde para desteleriyle kaydettiği video sosyal medyada gündem olan H.T. ile ilgili çıkan haberler üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı. Sözkonusu şahsın "kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi" suçundan gözaltına alındığı duyuruldu. 

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, sosyal medya platformlarında "Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen H.T.'nin para videoları ortaya çıktı" başlıklı haber üzerine açıklama yapılmasına gerek duyulduğu belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:"Bahse konu iddia üzerine başlatılan incelemede, 1989 Kayseri doğumlu olduğu tespit edilen şahsın, Kocasinan/Kayseri adresinde ikamet kaydının olduğu anlaşılmıştır. Dezenformasyon yapan şahsın, 'Cumhurbaşkanlığı'nın yakın koruması olduğu' iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığı'nda herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir." denildi.

'KAMU GÖREVİNİN USULSÜZ ÜSTLENİLMESİ' SUÇUNDAN GÖZALTINDA

EGM'nden yapılan açıklamada özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T.'nin gözaltına alındığı da belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi; "İlgili şahıs, 'kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi' gerekçesi ile gözaltına alınmıştır. Son dönemde Türk Polis Teşkilatına yönelik iftira kampanyasının son halkası olarak değerlendirilen iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında gerekli tespitler yapılmış olup, adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır."

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K