K

Erciyes'te tarihi rekor bekleniyor

Erciyes'te tarihi rekor bekleniyor
Önemli kayak merkezlerinden Erciyes'te otellerin daha şimdiden yüzde 90 oranında dolduğu belirtildi. Erciyes A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, bu sezon yurt dışından tarihi bir rekor kırmayı beklediklerini söyledi.

Türkiye'nin en en önemli kayak merkezlerinden biri olan Erciyes Dağı'nda, yeni sezon hazırlıkları devam ediyor. Dağdaki oteller sezon başlamadan önce odalarının yüzde 90'ını sattı.

Erciyes AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Murat Cahid Cıngı, yaptığı açıklamada, Erciyes'te çok farklı kıtalardan turistleri ağırlayacaklarını söyledi. Dağdaki otel sayısının arttığını ve buna bağlı olarak farklı ülkelerden kayakseverlerin Erciyes'i tercih ettiğini belirten Cıngı, bu sezon tarihi bir rekor kırmayı beklediklerini kaydetti. 

'Marka tanıtımlarımız işe yaradı'

Önceki sene pandemi nedeniyle özellikle Rusça konuşan ülkelerin Erciyes'i tercih ettiğini belirten Cıngı, "Pandemi süreci Erciyes turizmine şöyle bir katkıda bulundu. Alp ülkeleri özellikle uçuş için hava sahalarını kapatınca, Rusça konuşan ülkeler Rusya, Ukrayna, Polonya gibi ülkeler yönlerini Erciyes’e çevirdiler. Bizim orda yıllardır hassasiyetle üzerinde çalıştığımız, ilmek ilmek işlediğimiz marka çalışmamız vardı. Bunun meyvelerini de şehir olarak son yıllarda alıyorduk ancak bu sene marka çalışmalarımız, fuar katılımlarımız, yapmış olduğumuz çalıştaylar, sunumlar, oradaki PR faaliyetlerimiz Erciyes’imize hakikaten çok büyük fayda getirdi. Daha önceden görüşme imkanımız olan olmayan oradaki büyük operatörler, dünyanın en büyük operatörleri Erciyes’te kış turizmi yapmak için Erciyes’e geldiler, randevular aldılar ve hepsi ile görüştük. Bir çoğu da Erciyes’ten yerlerini, otellerle görüşerek misafirlerinin kalacakları odaları rezerve ettirdiler. Şehirdeki otellerimizin bir kısmı operatörlerimiz ile çalışıp charter ile gelecek misafirlerimize otellerini hizmete sundular" ifadelerini kullandı.

Yeni sezon öncesi otellerde doluluk oranı

Erciyes'teki kayak otelleri, yeni sezon öncesi neredeyse doldu. Ekim ayı sonu itibariyle otellerde doluluk oranının yüzde 90'larda olduğunu belirten Erciyes A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Cıngı, "Kış boyunca Erciyes'teki otellerin doluluk oranı yüzde 90, kent merkezindeki otellerin doluluk oranı ise yüzde 60-70 oranında. İnşallah güzel bir kış geçireceğiz. Eğer pandemiyle ilgili bir olumsuzluk yaşanmazsa ümit ediyoruz bu sene yurt dışından tarihi bir rekor kıracağız ve gelen misafir sayılarımız şimdiye kadarkinin en üstünde olacak. İç turizmde de çok ciddi canlılık var. Ocak-Şubat aylarında neredeyse doluluk oranlarına varacak derecede rezervasyonlar alınıyor." diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K