K

'Erciyes'i alırım' demişti; İstifa etti

'Erciyes'i alırım' demişti; İstifa etti
Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ile Kapadokya polemiği yaşamış "Erciyes'i de alırım" açıklaması yapmıştı... Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek başkanlık görevinden istifa etti. Arı, davasına ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a bağlılığının da devam edeceğini açıkladı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı'nın, İstanbul'da Bilal Erdoğan'ın da olduğu bir toplantıda "Kayseri Kapadokya'nın merkezidir" diyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç'a “Memduh Abi canımı sıkma! Eğer bir daha Kapadokya Kayseri’nin merkezi dersen, Erciyes’i elinden alırım!” demişti.

Bu açıklamaların haber olması üzerine Kayseri'den çok büyük tepki geldi. Belediye Başkanı Arı ise geri vites yaparak sözlerinin şaka olduğunu dile getirdi. Arı'nın istifa ettiği/edeceği de söylenmiş ancak bu kendi açıklamasıyla yalanlanmıştı.

Nevşehir Belediye Başkanı Rasim Arı bugün kameralar karşısına geçerek belediye başkanlığından istifa ettiğini açıkladı. Arı, şöyle konuştu: “Biz görevimizi en iyi şekilde yaptık. Başımız dik, alnımız açıktır. Belediye başkanı arayan arkadaşlarımız sakın ola sağlık problemlerini başka mecralara çekip bizi sakın ola karalamasınlar. Şükürler olsun bu şehri aldığımız ve getirdiğimiz ortam ortadadır. Keşke, tedavimizi belediye başkanı olarak sürdürme imkanımız olsaydı. Çok sık hastaneye gidip gelmem gerekiyor.

“Belediyespor ve sanayi içimde kalan iki uhdedir"

“İçimde 2 uhde kaldı” diyen Arı, “Ekonomik olarak söylüyorum geldiğimde ne isem, şimdi oyum. İçimde en büyük uhde Nevşehir Belediyespor'u şampiyon yapmaktı. İkincisi ise sanayi ile alakalı bir söz vermiştim. Ona da zamanım yetmedi” şeklinde konuştu.

“Cumhurbaşkanı'nın sırtından yük alan olmaya devam edeceğim"

AK Partiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sonuna kadar bağlı olduğunu da vurgulayan Arı, şu ifadeleri kullandı: “Cumhurbaşkanımızın sırtından yük olan değil, onun sırtından yük alan olacağım. Davama ve partime sonuna kadar sadakatliyim. Bunu açık açık söyleyebilirim. Sağlık sorunum var diyor adam istifa edecek, niye başka şeyleri yaftalıyorsunuz. Kul hakkına girerim diye istifa ediyorum ben. Sağlık sorunlarım nedeniyle istediğim düzeyde hizmet edememek de kul hakkı.” dedi.

RASİM ARI'DAN 'ERCİYES'İ ALIRIM' AÇIKLAMASI (Tıkla İzle...)

RASİM ARI KİMDİR?

1975 Nevşehir doğumlu olan Rasim Arı 1989 yılında eğitim görmeye başladığı Nevşehir İmam Hatip Ortaokulu’nun ardından 1993 – 1996 yılları arasında Pendik İmam Hatip Lisesi’nde eğitim gördü.

1996 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde lisans eğitimine başlayan Rasim Arı, 2001 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi’nde yüksek lisansını tamamlayan Rasim Arı, 2001 yılında AK Parti Maltepe Gençlik Kolları Teşkilat Başkanı olarak siyaset hayatına başladı.

2007 yılında AK Parti’den Nevşehir Milletvekilliği için adaylığını koyan Arı, 2002 yılında Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın danışmanlığı görevine getirildi. Sırasıyla Devlet Bakanı Güldal Akşit ve Nimet Çubukçu’nun danışmanlığını yapan Rasim Arı, 2019 yılında yapılan seçimlerde Nevşehir Belediye Başkanı olmuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K