Erciyes kamp merkezi oluyor

Erciyes kamp merkezi oluyor
Erciyes’in 12 ay Kayseri ekonomisine katkı vermesi için yapılan Yüksek İrtifa Kamp Merkezi çalışmaları son sürat devam ediyor. Tesisler tamamlandığında aynı anda 40 takım kamp yapabilecek.

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi çalışmalarını inceledi.

Yüksek İrtifa Kamp Merkezi için ilk etapta yapılmakta olan iki futbol sahasının çalışmalarını yerinde gören Başkan Büyükkılıç, Erciyes’te aynı anda 40 takımın kamp yapabileceği bir ortamın sağlanacağını söyledi. 

Kayseri’yi her alanda turizm şehri yapmak için gayret gösterdiklerini dile getiren Büyükkılıç, “Bu kapsamda kültür sanat merkezine dönüştürdüğümüz kalemizin tanıtımını gerçekleştirdik. Kayseri Kalesi Kültür Sanat Merkezi ile şehrimize çok önemli bir eser kazandırmış olduk. Ardından Kapuzbaşı Şelalelerini ve o bölgedeki mahallelerimiz ziyaret ettik. Yapılabileceklerle ilgili o bölgenin insanlarıyla görüşmeler yaptık." dedi.

"Erciyes 12 ay boyunca değerlendirilecek"

Erciyes’te Yüksek İrtifa Kamp Merkezi çalışmalarının başladığını anımsatan Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Erciyes'in 12 ay boyunca değerlendirileceğini söyledi. Büyükkılıç, "Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi'ne bu sene iki saha yapılıyor. Seneye sahaları 10’a tamamlayacağız. Ardından bölgeye bir spor salonu ve bir yüzme havuzu yapacağız. 40 takımın aynı anda kamp yapacağı bir ortam hazırlamış olacağız. Böylece Erciyes’in 12 ay kullanımına fırsat vereceğiz ve her mevsim buradan istifade edilmesini sağlayacağız. Kayseri’nin; sporun, kayağın ve turizmin merkezi olması için her türlü çalışmayı yapacağız” diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K