Erbakan: Köpekleri, öldürmeyelim, yaşatalım

Erbakan: Köpekleri, öldürmeyelim, yaşatalım
KAYSERİHABER38.COM | Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, hükümete bu kez Kayseri’den seslendi. Gazze’de soykırım yapan İsrail’e karşı Türkiye’nin Malatya’daki Kürecik üssünün ve İncirlik’teki ABD üssünün derhal kapatılması gerektiğini söyledi. AK Parti’nin, sokak köpeklerinin toplandıktan 1 ay sonra sahiplenilmezse uyutulması taslağını da eleştiren Erbakan, hayvanların öldürülmemesi, evcil kentler kurularak burada yaşatılması gerektiğini kaydetti.

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, 31 Mart seçimleri sonrası Kayseri’ye teşekkür ziyaretinde bulundu. Bası mensupları ile kahvaltıda buluşan Erbakan, ülke gündemi ve dış politikayla ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Partisi’nin 31 mart seçimlerinde 63 belediye kazandığını anımsatan Erbakan, Kayseri’de de önemli bir sıçrama yaptıklarını söyledi. Kentte yüzde 20, bazı ilçelerde yüzde 35’in üzerinde oy aldıklarını belirten Erbakan, parti teşkilatı ve seçmenlere teşekkür etti. Partisine gelen oyları emanet olduğuyla ilgili de Erbakan, “Bundan sonra iki koldan 2028 seçimlerine hazırlanacağız. Parti teşkilatlarımız her Pazar seçim olacakmış gibi çalışacaklar. Ayrıca kazandığımız 63 belediyede ahlaklı belediyecilik ve güzel hizmetler yaparak 2028’de Refah iktidarını kazanacağız. Oy oranımızı şimdikinden daha da yukarılara taşıyacağız.” dedi.                                                                                                                                                 

İsrail’in Gazze’de soykırım yaptığını ve buna karşılık Türkiye’nin adımlarının yetersiz kaldığını vurgulayan Erbakan, İsrail’in savunması için Malatya’ya kurulan Kürecik üssü ile Adana İncirlik’teki ABD üssünün kapatılması gerektiğini savundu. Ayrıca, İsrail’e Türkiye üzerinden hiçbir enerji kaynağının ve ticari ürünün geçişine de izin verilmemesi gerektiğini vurguladı.

SOKAK KÖPEKLERİ TARTIŞMASI

YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan, sokak köpeklerinin uyutulması tartışmasına da değindi. AK Parti’nin toplanan ve 1 ay içinde sahiplenilmeyen köpeklerin uyutulmasını öngören yasa tasarısı taslağıyla ilgi Erbakan, “Merhamet etmeyene, merhamet edilmez” hadisiyle cevap verdi. Erbakan, “Sokaklarda köpekler kalmasın. Toplayalım ama, öldürmeyelim, yaşatalım. Merhametsiz yaklaşım kabul edilemez. Yozgat Belediyemiz ‘Evcil Kent’ kurmaya başladı. Bütün illerde bu şekilde yerler oluşturarak hayvanları yaşatalım” ifadelerini kullandı.                                                                                                                         

Toplantının sonunda Fatih Erbakan, AK Parti’den istifa ederek partisine katılan kişilere de rozet taktı. Erbakan, seçimlerin 2 Haziran’da yenilenecek olan Pınarbaşı ilçesinde mini bir miting yapacak. Ardından Erbakan, partisinin yüksek oy aldığı Hacılar, İncesu ve Yahyalı ilçelerinde de esnaf ve vatandaş ziyaretlerinde bulunarak Kayseri’den ayrılacak.  

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×