Emekliler hangi indirimlerden faydalanacak?

Emekliler hangi indirimlerden faydalanacak?
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emeklileri yakından ilgilendiren yeni indirim kararlarını açıkladı. Buna göre emekliler, uygun olan KYK yurtlarında ücretsiz kalabilecek ve kamuya ait bütün misafirhane ve öğretmenevlerinde yüzde 15 indirimli konaklayabilecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan emekliler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. SGK’yı sosyal açıdan da emeklilere hizmet veren bir kurum haline dönüştüreceklerini belirten Bakan Işıkhan, "Emeklilerimizin hayat kalitesini artıracak, arz odaklı hizmetlerle dinamik bir yapıya kavuşturuyoruz" diye konuştu.

EMEKLİ KYK YURTLARINDA ÜCRETSİZ KALACAK

Bakan Işıkhan, emeklilerin ücretsiz ya da indirimli faydalanacağı hizmetlerle ilgili de alınan kararları duyurdu. Işıkhan;

Kredi ve Yurtlar Kurumu bünyesinde yaz aylarında uygun olan yurtlar, 1 aylık dönemde emeklilerimizin ücretsiz kullanımına açılacaktır.

Gençlik ve Spor Bakanlığı kendi bünyesindeki tesislerin ücretsiz olarak tüm emeklilerimize açma kararı aldı.

Emeklilerimiz tüm illerde yer alan kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabileceklerdir.

SGK, ARZ ODAKLI DİNAMİK YAPIYA KAVUŞACAK

SGK bünyesinde emeklileri ilgilendiren yeni hizmetler hakkında da bilgi veren Bakan Işıkhan şu açıklamayı yaptı:

Emeklilerimizin taleplerini ve beklentilerini doğrudan iletebilecekleri, geri bildirimlerde bulunabilecekleri bir iletişim platformu kurulmaktadır.

SGK’nın uygulamaya koyacağı yeni hizmet modelimizde her emeklimizin hizmet merkezine gitmeden tek telefonla hızlıca ulaşabileceği, kurumumuzun yetkin personelinden oluşacak emekli danışmanlarını görevlendireceğiz.

 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×