K

El emeği kışlık örgüler depremzedeleri ısıtacak

El emeği kışlık örgüler depremzedeleri ısıtacak
Kayseri Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYMEK A.Ş. ‘İyilik Örün’ kampanyası kapsamında kursiyerler tarafından örülen bin 300 atkı ve bere depremzedelerin kullanması için afet bölgesine gönderildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin, Kahramanmaraş merkezli yüzyılın afeti olan depremin getirdiği olumsuzlukları gidermek ve açılan yaraları sarmak için gerçekleştirdiği çalışmaları çeşitlenerek devam ediyor. Bu kapsamda Kayseri Mesleki Eğitim ve Kültür A.Ş. de el emeği göz nuru örülen kışlık atkı ve bereleri deprem bölgesine gönderme kararı aldı. KAYMEK sosyal projeleri içerisinde yer alan ‘iyilik örün’ çalışmasında gönüllü kadınların ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ördüğü el emeği göz nuru bin 300 atkı ve bere takımı, soğuktan olumsuz yönde etkilenen depremzedelere ulaştırılmak üzere gönderildi.

BİN 300 ATKI VE BERE TAKIMI DEPREM BÖLGESİNDE DEPREMZEDELERİ ISITACAK

Atkı ve berelerin depremzede çocukları ısıttığını söyleyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, “Hayır için yapılan her iş, ona ihtiyacı olanı bekler. KAYMEK’lerimizde örülen atkı ve bereler depremzede yavrularımızın yüzlerinde tebessüm olarak iyilik ören kursiyerlerimize geri döndü” şeklinde konuştu.

Bu arada KAYMEK tarafından, hava sıcaklığının sıfırın altında 10 dereceleri gördüğü ağır kış şartlarında en fazla ihtiyaç duyulan ürünlerden olan çok sayıda kışlık kıyafet ve battaniye de daha önce deprem bölgesine gönderilmişti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×