Ekmekten sonra fotokopi de askıya çıktı

Ekmekten sonra fotokopi de askıya çıktı
Daha çok ekmek için uygulanan yardımlaşma sistemi bu kez fotokopi için hayata geçirildi. Kayseri'de bir esnaf, ihtiyaç sahibi öğrenciler için 'askıda fotokopi' uygulaması başlattı.

Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesi Mete Caddesi Öğretmenevi çaprazında faaliyet gösteren Acil Fotokopi, öğrenciler için harekete geçti. Ağırlıklı olarak bazı fırınların uyguladığı "askıda ekmek" uygulamasını fotokopi için uyarladı. "Askıda fotokopi" dönemi başladı.

Özellikle ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerinin fotokopi çektirme işi, uygulama sayesinde hayırseverler tatafından karşılanıyor.

Acil Fotokopi Sahibi Harun Reşit Birinci, alan el ile veren el arasında köprü olmak istediklerini söyledi. Yardımlaşma bilincinin arttırılması gerektiğini belirten Birinci, "Parası olmadığı için fotokopi çektiremeyen öğrenciler var. Eğer öğrenciyseniz, ekmek gibi fotokopiye de ihtiyaç oluyor. Biz de öğrencilere faydalı olabilmek için böyle bir uygulama başlattık. İlgiden memnunuz. Benzer yardımlaşma uygulamasının her sektörde uygulanması temennimiz" diye konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×