K

Ekmek zammı fırıncıyı da memnun etmedi

Ekmek zammı fırıncıyı da memnun etmedi
Kayseri'de Eylül başında ekmek fiyatlarına yapılan zam vatandaşın cebini olumsuz etkiledi. Ancak fırıncılar da yapılan zamdan hoşnut olmadıklarını ve müşteri yoğunluklarını etkilediğini ifade ediyor.

Kayseri Fırıncılar ve Uncular Odası'nın 31 Ağustos tarihinde yeni fiyat tarifesini yayımlamasıyla Kayseri genelinde 120 gram ekmek fiyatı 1,50 TL'den 1,75 TL'ye çıktı. Vatandaşlar, sonbahar başında getirilen zamma tepki gösterdi. 25 yıldır fırıncılık işiyle uğraşan İsmail Doğan, yapılan zamdan kendilerinin de olumsuz etkilediğini dile getirdi.

UN FİYATLARI 40-50 LİRA YÜKSELDİ

Un fiyatlarının önemli ölçüde arttığını belirten Doğan, bunun ekmeğe yapılan zammı tetiklediğini ifade etti. Doğan, "Zamma rağmen ekmeği aşağı fiyatlarda satanlar var. Un fiyatları arttı. Küçük esnaf sıkıntı çekiyor. Zam yansımalarını küçük esnaf uygulamıyor ve fiyatlar düşüyor. 160-170 TL'ye aldığımız bir çuval un 200-210 TL oldu. Un fiyatları dengesini korusa Fırıncılar Odası da zam yapmaz. Un fiyatları zam baskısı yapıyor. Bu durumun buğday yokluğundan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmiyorum" diye konuştu.

İşlerinin iyi durumda olduğunu söyleyen fırıncı İsmail Doğan, ekmek zammının işlerini ufak da olsa etkilediğini sözlerine ekledi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K