K

Doğal gaz, Mayıs'ta da zamlandı

Doğal gaz, Mayıs'ta da zamlandı
Doğal gaz tarifesi her ay zamlanıyor. Mayıs ayı tarifesi de açıklandı. Konut ve sanayi tipi abonelik tarifelerinde yüzde 1, elektrik üretim amaçlı santrallerin tarifesinde ise yüzde 12 zam yapıldı.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), Mayıs ayına ilişkin doğalgaz fiyat tablosunu yayınladı. Kurumun internet sitesinden duyurduğu tarifeye göre konut tüketimi için yüzde 1, elektrik üretim amaçlı santrallerinin tarifesinde ise yüzde 12 artış yapıldı.

Buna göre, BOTAŞ’ın konut tüketicileri için gaz dağıtım şirketlerine uyguladığı satış fiyatı, 1000 metreküp doğal gaz için 1315 lira 500 kuruş, sanayi abonelerine uyguladığı fiyat ise 1471 lira 414 kuruş olarak belirlendi.

Elektrik üretim amaçlı santrallerinin tarifesinde ise 1000 metreküp doğal gaz için uygulanan fiyat yüzde 12 artışla 1631 lira 667 kuruş oldu. 

İLK 4 AYDA DA ZAM GELMİŞTİ

BOTAŞ, doğal gazda fiyat tarifelerini aylık olarak güncelliyor. 2021 yılının ilk 4 ayında da konut tipi tarifelere yüzde 1'er zam gelmişti. Yani, Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarında doğal gaza toplamda yüzde 5 zam yapılmış oldu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K