K

Diş Hastanesi'nde randevusuz aşılama başladı

Diş Hastanesi'nde randevusuz aşılama başladı
Koronavirüs salgınıyla mücadelede en büyük silah olan aşılama seferberliği devam ediyor. Aşıya ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla Kayseri Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde de aşı noktası oluşturuldu. Aşı programına göre yaşı tutan herkes randevuya gerek kalmadan aşısını yaptırabiliyor. Hastane yönetimi de herkesi aşı olmaya çağırdı.

Aşı tedarik sıkıntısının giderilmesiyle birlikte aşılama hızı da arttı. Vatandaşlar, hastaneler başta olmak üzere sağlık ocakları, alışveriş merkezleri, sanayi bölgeleri ve aşı noktası kurulan her yerde Covid-19 aşısı yaptırabiliyor. Kayseri'de de her geçen gün yeni aşılama noktaları oluşturuluyor. 

Son olarak Hürriyet Mahallesi'nde bulunan Nimet Bayraktar Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesi'nde de aşı merkezi kuruldu. Hastanenin 6. katında oluşturulan merkezde 18 yaş ve üzeri herkes randevu almaya gerek kalmadan aşı yaptırabiliyor.                                                                                                           

AŞI OLMAYA DAVET...

Hastane yönetiminden yapılan açıklamada, salgın hastalıkları kontrol altına alabilmenin en etkili yolunun dün olduğu gibi bugün de aşı olduğu vurgulandı. Pandeminin sonunu getirmek için herkesin aşı olmaya davet edildiği yazılı açıklamada; "Hastanemizde Covid-19 aşı uygulaması başlamıştır. Hastanemizin 6. katı aşı uygulama noktası olarak belirlenmiş olup, vatandaşlarımız Pfizer/Biontech ya da Sinovac aşılarından dilediğini seçerek aşılarını yaptırabilirler. Sağlığımız için kolları sıvayalım." ifadelerine yer verildi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K