K

Dijital habercilik ve e-ticaret çağın getirdiği zorunluluktur

Dijital habercilik ve e-ticaret çağın getirdiği zorunluluktur
Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER) Başkanı Duygu Uludaşdemir, dijital haberciliğin çağın gereksinimi olduğunu vurguladı. Kayseri Ticaret Odası (KTO) Başkanı Ömer Gülsoy da, günümüzde her işin sanal dünyaya taşındığını ifade ederek iş insanlarının da da buna yatırım yapması gerektiğini kaydetti.

Kayseri’deki internet medyasını tek çatı altında toplayan Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER), tanıtım ziyaretlerine devam ediyor. Bu kapsamda Kayseri Ticaret Odası Başkanı Ömer Gülsoy’u makamında ziyaret eden KİGADER Başkanı Duygu Uludaşdemir ve üyeler, faaliyetleri hakkında bilgi verdi.

Dijital haberciliğin özellikle pandemi döneminde yükselen bir değer olduğuna işaret eden Dernek Başkanı Uludaşdemir, doğru ve objektif haberi en hızlı şekilde insanlara ulaştırmanın gayreti içinde olduklarını söyledi. Amaçlarının, dijital alanda hizmet veren üyelerine haber ve reklam desteği sunmak olduğunu ifade eden Uludaşdemir, bu ihtiyacı da bağlı bulundukları İnternet Gazetecileri Federasyonu (İGF) kanalıyla gidereceklerini ifade etti. Uludaşdemir, bu anlamda sivil toplum ve kamu kurumlarından da destek beklediklerini sözlerine ekledi. 

KTO Başkanı Ömer Gülsoy da, her alanda dijitalleşmenin önemine vurgu yaparak, günümüzde her işin sanal dünyaya taşındığını ve iş dünyasının da orada yerini alması gerektiğini söyledi. Gülsoy, meslek dayanışması için bir araya gelen KİGADER üyesi siteleri de tebrik etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K