K

DEVA: Projelerimiz kopyalanmasın diye...

DEVA: Projelerimiz kopyalanmasın diye...
Ali Babacan'ın lideri olduğu Demokrasi ve Atılım Partisi (DEVA) Kayseri İl Başkanı Begüm Başmısırlı, Kayseri'de 5 bin kişinin partilerine üye olmak için başvuru yaptığını açıkladı. Türkiye'de doğru muhalefetin yapılmadığını savunan Başmısırlı, "Projelerimiz var ama kopyalanıp çalındığı için şimdilik açıklamıyoruz." dedi.

Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği (KİGADER), Başkanı Duygu Uludaşdemir ve yönetim kurulu üyeleri, DEVA Kayseri İl Başkanı ve iş kadını Begüm Başmısırlı'yı ziyaret etti. Sıcak bir atmosferde geçen ziyarette siyasetten, ekonomiye, sosyal yaşamdan, kadına dair konularda sohbet edildi.

DEVA İl Başkanı Başmısırlı, kadın girişimciliğinde ve siyasi partide Kayseri'de fark yarattığını söyledi. Kayseri'de ilk kez bir kadının siyasi parti kurucu il başkanı olduğunu belirten Başmısırlı, "4 kişi olarak Kayseri'de partimizin kurucu yöneticileri olduk. Genel Başkanımız Ali Babacan'ı Ankara'daki ticari hayatından beri tanıyorum. Ben de tekstil sektöründe faaliyet gösteriyorum. ERÜ İşletme mezunuyum. Daha önce hiçbir siyasi partiye üye olmadım. İsmim genel merkeze gitmiş. Beni aradılar. Kayseri'de bir toplantı yaptık. 40 gün sonra Ankara'ya davet edilip il başkanlığı görevi takdim edildi. Çok şaşırdım. Daha önce siyaset teklifi geldi ama kabul etmemiştim." dedi.

"Projelerimiz kopyalanıp çalınmasın diye açıklamıyoruz"

Esnafların kendisine 'Deva hanım' olarak tanıdığını belirten Başmısırlı, "Partimize 5 bin başvuru var şu an. Liyakata önem veriyoruz. Şehre hizmet verecek kişilerle yola devam etmek istiyoruz. Sahadayız. Anket yaptırmadık ama Genel Başkanımıza ve bize algı yapılıyor, diğer siyasi partiler bizi düşük gösterebilir. Siyaset tekelleşti ve benden değilsin gözüyle bakılıyor. Projelerimiz var ama kopyalanıp çalındığı için şimdilik açıklamıyoruz. Devlet bakidir. Oy verin ve oyunuza sahip çıkın diyoruz. Ayrıca genel merkezden talimatla parti yürütmüyoruz. Seçiciyiz. Ayrımcılık da yapmıyoruz. Ekip ruhu ile hareket ediyoruz. Hükümetin yerinde olsak seçim kararı almayız. Algıları da siyasette değiştireceğiz. Ülkede doğru muhalefet yok. Biz kendi politikalarımızla devam edeceğiz. Cumhurbaşkanının dağıttığı çaylar keyif değil dert çayı oldu. Serviciler dertli. Devlet esnafa borcu borçla kapatmayı sunuyor. Küçük esnaf çok zor durumda." diye konuştu.

DEVA il binasında engelsizler atölyesi

DEVA Partisi İl Başkanı Begüm Başmısırlı son olarak il başkanlık binası hakkında da bilgi verdi. Sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, 4 katlı binada bir bölümde engelsizler atölyesi kuracaklarını belirten Başmısırlı, bu çalışmanın siyasi parti binaları içinde bir ilk olacağını söyledi. Gençlik üzerine bir çok faaliyet yürütmek istediklerini kaydeden Başmısırlı, kadınların ticaret, ekonomi ve sosyal alanda daha çok ön plana çıkmaları için hazırladıkları projeler ile destek vereceklerini sözlerine ekledi.

"İnternet Yasası'nı bekliyoruz"

Kayseri İnternet Gazetecileri Derneği Başkanı Duygu Uludaşdemir de ziyarette dernek faaliyetleri ve projeleri hakkında bilgi verdi. İki kadın başkan olarak kendilerinin birbirlerini daha iyi anlayabileceklerini ifade eden Uludaşdemir medyaya kadın gözü ile bakmanın önemine dikkat çekti.

İnternet yasasının çıkmasının yakın olduğunu vurgulayan Başkan Uludaşdemir, "Haliyle tüm Dünyada olduğu gibi ülkemizde de TV ve kağıt baskı haberciliği zamanla vizyonunu tamamlıyor. Kayseri'de haber siteleri olarak birleşerek teknolojiye bu dalda ayak uydurmak zorundayız ve buna yönelik çalışmalarımız sürecek" diye konuştu. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K