K

DEVA BB Adayı Göz: Halkımızın alım gücü bitti, artık sosyal desteklere ihtiyaçları var

DEVA BB Adayı Göz: Halkımızın alım gücü bitti, artık sosyal desteklere ihtiyaçları var
KAYSERİHABER38.COM | DEVA Partisi Kayseri Büyükşehir Belediye Başkan Adayı İbrahim Göz, Kayseri için 5 yıllık değil 50 yıllık projeleri hayata geçireceklerini belirterek, ilk işlerinin alım gücü biten halkın bu anlamda ihtiyacı olan sosyal destekleri sağlamak olacağını söyledi.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaretlerde bulunan, esnaf ve vatandaşların sorunlarını dinleyen DEVA Partisi Adayı İbrahim Göz, şehir için yapılacak çok iş olduğunu ve Kayseri’nin hizmetlerde hak ettiği yere getirilmesi adına yap boz, halkın parasını boşa harcamama adına 5 yıllık değil 50 yıllık daha fazla hizmet edecek projeleri hayata geçireceklerini ifade etti.

“DEVA Partisi yerel yönetimde ve iktidara hükümet olarak halkımızın seçerek göreve getirmesi durumunda, nasıl geçmişte Genel Başkanımız Ali Babacan’ın görev yaptığı dönemde olduğu gibi paramızın değerlendiği, insanımızın alım gücünün arttığı ve her kesimin refah içerisinde yaşadığı süreci yeniden sağlayacağız” diyen DEVA Adayı İbrahim Göz, şu bilgileri verdi;

VATANDAŞIMIZ 1 KİLO ET ALAMIYOR

“Ekonomide yaşanan sıkıntı o kadar büyüdüğü geçim, hayat pahalılığı artık halkımızın birinci soru olarak önümüze çıkıyor. Ramazan ayına girdik. Vatandaşlarımız evine 1 kilo et alamaz oldu. Ramazan dolaysıyla lokantalar, restoranlar iftar menüleri açıklandı. 4-5 kişilik ailenin iftar yapması mümkün değil. Bir aile bu akşam iftarımızı dışarıda yapalım dese, yapması artık mümkün değil.”

İNSANIMIZIN ALIM GÜCÜ BİTTİ

“Paranın değerini artırarak insanımızın da alım gücünün artırılması gerekiyor. Alınan ve verilen paranın bir ehemmiyeti yok. Paranın alım gücünün artması gerekiyor. Bizim genel başkanımızın döneminde yapılan politikalarla halkımızın alım gücü yüksekti. Refah seviyesi yüksekti. Bugün döviz karşısında paramız eridi. Düğünlerimiz derneklerimiz oluyor. Malum çeyrek altında artış var. Halkımız, yavrularımızın düğünü var çeyrek altın takacağız ama alamıyoruz. Almamız mümkün değil diye dert yanıyor.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×