K

Daha önce birleştirilen bakanlık, ikiye bölündü

Daha önce birleştirilen bakanlık, ikiye bölündü
Temmuz 2018'de iki bakanlığın birleştirilmesiyle kurulan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Resmi Gazete’de bugün yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle yeniden ayrıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı; Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile ikiye bölünerek Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu. Yeni kararla birlikte bakanlık sayısı 17'ye yükseldi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kurulması için yayımlanan kararnamede ilgili yasal düzenlemeye de kamu personel işlemlerinin yürütülmesi için bazı maddeler eklendi.

Yeni bakanlıklara atamalar da yapıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya Yanık; Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına ise Vedat Bilgin getirildi. 

TEMMUZ 2018'DE BİRLEŞTİRİLMİŞTİ

Temmuz 2018’de Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren 703 sayılı KHK ile Aile ve Sosyal Politikalar ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik bakanlıklarının teşkilat kanunlarındaki düzenlemeyle iki bakanlık, ‘Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanlığı’ adı altında bir araya getirilmişti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K