K

Cumhuriyet Bayramı töreninde 'CHP'li vekile yer ayrılmadı' iddiası

Cumhuriyet Bayramı töreninde 'CHP'li vekile yer ayrılmadı' iddiası
Kayseri’de, Cumhuriyetin kuruluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla meydanda tören düzenlendi. Törende CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık'a yer ayrılmadığı gerekçesiyle protokol arasında tartışma yaşandı.

Kayseri’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kayseri Valiliği önünde tören yapıldı. Kayseri Valisi Şehmus Günaydın, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aziz Adalı ve Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, tebrikleri kabul etti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan Vali Günaydın, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kahraman ecdadımızın imkansızlığın içerisinde büyük fedakarlıkları ile bizlere kazandırdığı Kurtuluş Savaşı’ndan sonra kurduğumuz Cumhuriyetimizin 97. yılını kutlamanın gururunu ve heyecanını yaşıyoruz. Cumhuriyetimizi sonuna kadar payidar kılma hepimizin görevi ve sorumluluğudur. Milletimizin kutlu yürüyüşünde önümüze çıkan ve çıkarılan bütün sorunları, senaryoları, ecdadımızdan aldığımız güç ve ilhamla boşa çıkaracağız" dedi.

"Yer tartışması"

Düzenlenen törene katılan CHP Kayseri Milletvekili Çetin Arık’a yer ayrılmadığı gerekçesi ile tartışma çıktı. CHP Milletvekili Arık, AK Parti Milletvekili İsmail Tamer, MHP Kayseri İl Başkanı Serkan Tok, CHP Kayseri İl Başkanı Ümit Özer ve Kayseri Valisi Şehmus Günaydın’ın da içerisinde bulunduğu ortamda kendisine yer ayrılmadığını öne sürdü. Vali Günaydın, CHP milletvekilinin törene katılıp katılmayacağının bilgisini vermediğini söyledi. Vali Milletvekili Arık’ı valilik makamına davet etti ancak Arık valiliğe geçmedi. Bunun üzerine Günaydın da tören alanından ayrıldı. 

Törende halk oyunları gösterileri sergilenirken bando takımı da mini bir konser verdi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K