Cumhurbaşkanı, Soylu'nun istifasını reddetti

Cumhurbaşkanı, Soylu'nun istifasını reddetti
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasının ardından açıklamalar üst üste geldi. Herkes, istifanın Cumhurbaşkanı Recep tayyip Erdoğan tarafından nasıl karşılanacağını merak ediyordu. Erdoğan, istifayı reddetti ve "Soylu görevinin başında" açıklaması yapıldı.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından ikinci açıklama yapıldı. Gece geç saatlerde yapılan yazılı açıklamada, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasının kabul edilmediği duyuruldu.

Açıklaması şu ifadelere yer verildi; "15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır.

Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir. Koronavirüs salgının sağlık hizmetleri, gıda tedariki ve kamu güvenliği boyutu da bulunduğu bir gerçektir. İçişleri Bakanımız, bir ayı aşkın süredir yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla, bu süreçte ülkemizde kamu güvenliği konusunda hiçbir sıkıntı çekilmemesini temin etmiştir."

İstifa kabul edilmedi Soylu görevinin başında olacak

İletişim Başkanlığı’nın açıklaması istifanın reddedildiğini ve Soylunun görevine devam edeceği duyuruldu. Açıklamada "Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir. Bir makam sahibinin istifasını sunması kendi takdiridir, fakat nihai karar sayın Cumhurbaşkanımıza aittir. İçişleri Bakanımızın istifası kabul edilmemiştir, kendisi görevine devam edecektir." denildi. 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K