Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Soylu'nun istifasına ilk tepkisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Soylu'nun istifasına ilk tepkisi
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun istifasına ilk tepkisi ne oldu? Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından açıklama yapıldı.

Kayseri ve 30 büyükşehir ile Zonguldak'ta 2 saat kala sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından vatandaşlar ihtiyaçlarını gidermek için market, fırın ve akaryakıt istasyonlarına akın etmişti. Ülke genelinde yaşanan bu tablodan kendisini sorumlu gören İçişleri Bakanı Süleyman Soylu akşam saatlerinde istifa ettiğini duyurdu. Herkes Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Soylu'nun istifasına ilk tepkisini merak etmeye başladı. 

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından İçişleri Bakanı Soylu'nun istifasıyla ilgili ilk açıklamayı yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadeler kullanıldı; "15 Temmuz darbe girişiminin hemen arkasından İçişleri Bakanlığı görevine getirilen Sayın Süleyman Soylu, bugüne kadar başarılı çalışmalarıyla milletimizin takdirini kazanmıştır. Terör örgütlerinin ülkemizdeki eylem kapasitelerinin önemli ölçüde azaltılmasında Sayın Bakanımızın yürüttüğü kararlı mücadelenin büyük payı vardır. Aynı şekilde deprem gibi doğal afetlerin ardından yapılan çalışmalarda da, İçişleri Bakanımız sürekli sahada olarak güçlü bir koordinasyon gerçekleştirmiştir."

Cumhurbaşkanı istifayı uygun bulmadı

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan yapılan açıklamada, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın istifaya ilk tepkisini de şu cümlelerle aktardı; "Sayın Bakanımız istifa talebini sayın Cumhurbaşkanımıza sunmuş, Cumhurbaşkanımız bu talebi uygun bulmadığını kendisine ifade etmiştir." 

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K