K

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajlarını Kayseri'den verdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajlarını Kayseri'den verdi
Kayseri'de konuşan Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm dünyaya mesajlarını Kadir Has Stadyumundan verdi. AK Parti ve Cumhur İttifakı'nın kaderinin ülke kaderiyle bütünleştiğini söyleyen Erdoğan, “Biz güçlü durdukça Türkiye de güçlü duracaktır” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Kayseri 7. İl Kongresi'ne katıldı. Kadir Has Statyumu'nda gerçekleştirilen kongre öncesi geniş güvenlik önlemi alındı. Stada çık sayıda kişi koronavirüs tedbirleri altında alındı. Sosyal mesafe ve maske kuralına uyulması istenirken, Erdoğan da kürsüye önce maskeli olarak çıktı.

Kongrede konuşan Erdoğan, iktidarları döneminde Kayseri'ye yapılan yatırımları anlattı. Kentsel dönüşüme değinen Erdoğan, "Kentsel dönüşüm projeleri ile 9 bin konutu Kayseri’ye kazandırıyoruz. Ulaştırmada bölünmüş yol uzunluğu 647 kilometreye çıktı. Yapımı devam eden yol projelerinin bir bölümü daha önümüzdeki günlerde hizmete açılıyor. Yerköy-Kayseri hızlı tren projesi inşallah en kısa sürede yatırım programına alınacak” dedi.                                                                    

Yapılan yatırımları sıralayan Erdoğan, “Boğaz Köprü Lojistik merkezinin birinci etabı tamamlandı. İkinci etap için ihale hazırlıkları devam ediyor. Kayseri’de 18 yıl önce hızlı internet kullanıcısı yokken 1 milyon 174 bin hızlı internet kullanıcısı var. Kayseri’ye 9 baraj ve 4 gölet inşa ettik. Şehrimizin denizi olarak adlandırılan Yamula Barajı’nın her safhasıyla yakından ilgilendik. Yamula Denizi’ni getirdik. Pınarbaşı ve Sarız’daki barajların yapımı sürüyor. 500 bin dekar zirai araziyi sulamaya açtık. Çiftçilere 2 milyar lira tutarında destek verdik. Bu güne kadar 13 ilçemize doğalgaz arzı sağladık. Görüldüğü gibi özetin özeti olarak ifade ettiğimizde dahi hizmetlerimiz saymakla bitmiyor. İnşallah sizlerle birlikte ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz. Yeter ki birliğimize beraberliğimize sahip çıkalım” diye konuştu.

'Ülkenin kaderi ile Cumhur İttifakının kaderi adeta bütünleşmiş durumda'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Davamıza, partimize ülkemize sahip çıkalım. Ne kadar samimi ne kadar geniş ufuklu çalışırsak şehrimize ve ülkemize faydalı oluruz. İl kongremizin ardından yeni bir gönül seferberliği ile üye sayımızı arttıracak ve AK Parti bayrağını daha da yükseğe çıkaracağız. AK Parti Türkiye’nin 81 ilinde ne kadar güçlü olursa, ülke olarak geleceğimize o derece güvenle bakabiliriz. Türkiye’nin kaderi ile AK Parti’nin ve Cumhur ittifakının kaderi adeta bütünleşmiştir. Biz güçlü durdukça Türkiye de güçlü duracaktır” diye konuştu.

'İlham Aliyev kardeşimle görüştüm'

Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, bu sabah Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile görüştüğünü de belirterek, "Azeri televizyonunda spiker bayan kardeşimin o gözleri yaşlı olarak ağladığı anları kendisiyle paylaştım. Şu anda Azeri kardeşlerimiz işgal altındaki topraklara doğru yürüyorlar. Oraları geri almaya başladılar. Azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz. İmanın elinden hiçbir şey kurtulmaz. Azmettin mi tevekkül et gerisi Allah Kerim. İşte bu büyük millette böyle canlandı. Bu bir sevda öyküsü Hazar’dan Balkan’a kadar” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K