K

Çölyak hastalarına glütensiz gıda paketi dağıtıldı

Çölyak hastalarına glütensiz gıda paketi dağıtıldı
Melikgazi Belediyesi gıda alerjisi olarak bilinen çölyak hastalarına 175 adet glütensiz gıda paketi dağıttı. Bu hassasiyeti bulunanların yaşamları boyunca belirli bir diyet yapması, yani glütensiz gıdalar tüketmesi gerekiyor.

Sosyal belediyecilik gereği çölyak hastalarının yanında olmaya devam ettiklerini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Dr. Mustafa Palancıoğlu, çölyak ile yaşamanın hassas bir süreç olduğunu söyledi.

Gluten hassasiyeti nedeniyle özel bir diyet programı uygulamak zorunda kalan hastaların elinden tuttuklarını belirten Palancıoğlu, "Çölyak hastası ailelerimize, 175 adet gıda paketi dağıttık. Melikgazi'mizde yaşayan her bir vatandaşımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Çölyak ile yaşamak hassas beslenme gerektiren bir yaşam biçimidir. Çağımızın yeni hastalıklarından biri. Endüstriyel ve genetiği değiştirilmiş ürünlerden sonra belli bir yaştan sonra da çölyak hastalığına yakalanabiliyorlar. Sağlıklı organik ürünler tüketmek lazım. Beslenmemize dikkat edersek birçok rahatsızlıktan kurtuluruz. Allah herkese sağlık versin. Tüm belediyeler olarak Çölyak hastalarımıza destek olmaya çalışıyoruz. Allah herkese sağlık, şifa versin. Kayseri Çölyakla Yaşam Derneği Başkanı Zahide Kaya'ya da bu hastalıkla mücadele edenlerin yanında olduğu için teşekkür ederim.” dedi.                                                                 

ÇÖLYAK HASTALIĞI NEDİR?

Çölyak hastalığı bir gıda alerjisidir. Glüten duyarlılığı sebebiyle çölyak hassasiyeti bulunan vatandaşlar, glütensiz gıdalarla beslenmek zorundadır. Bu hassasiyeti bulunanların yaşamları boyunca belirli bir diyet yapması, yani glütensiz gıdaları tüketmesi gerekmektedir.

GÖNDER

    Çölyak hastalarına glütensiz gıda paketi dağıtıldı yorumlar

  • Melek sarıçam
    bende alabilirmiyim
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K