K

Çolakbayrakdar ilk defa açıkladı: “KOCAFEST’ten sonra IQ geliyor”

Çolakbayrakdar ilk defa açıkladı: “KOCAFEST’ten sonra IQ geliyor”
Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, ortaokul ve lise öğrencilerinin projelerinin sergilendiği KOCAFEST projesi sonrası IQ projesini hayata geçireceklerini açıkladı. IQ projesi hakkında detayları daha sonra açıklayacağını belirten Çolakbayrakdar, TEKNOFEST’e katılacak lise ve üniversite öğrencisi 26 takıma destek verdiklerini de duyurdu.

Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, KayseRadar ve Radyo Radar’dan canlı olarak yayınlanan ‘Konuşacaklarımız Var’ programına konuk oldu. Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Bayram ve sunucu Salih Zeki Çetin’in sorularını cevaplayan Çolakbayrakdar, bu sene gerçekleştirdikleri KOCAFEST ile başarılı ve net bir verim aldıklarını vurguladı.Hem gençler tarafından hem de vatandaşlar tarafından güzel tepkiler aldıklarını belirten Çolakbayrakdar, “KOCAFEST’in devamı da gelecek. Bu sene birincisini gerçekleştirdiğimiz KOCAFEST aslında gençlerle yaptığımız bir altyapı çalışması oldu. Bu sene KOCAFEST’i biraz da ne yapabileceğimizi görmek amacıyla yola çıktık. Çok hızlı planladık, çok hızlı bir süreç işlettik ve neticelendirdik. Siz bir de gelecek sene yapacağımız KOCAFEST’i görün” şeklinde konuştu.

‘KOCASİNAN IQ GELİYOR’

KOCAFEST projesi ile beraber sosyal manada vatandaşı her alanda donanımlı kılacak, hayatını renklendirecek bir çerçeve sunma peşinde olduklarını da belirten Çolakbayraktar, “KOCAFEST’teki amacımız aslında yol ve kaldırım yapan belediye algısını yıkmaktı. Biz belediye algısı olarak karşımızdaki vatandaşları her manada her alanda donanımlı kılacak, hayatını renklendirecek bir çerçeve sunma peşindeyiz. Kocasinan Akademi, gençlik kulübümüz, çocuk kulübümüz ve sosyal projelerimiz ile vatandaşın yaşantısına gündelik hayatına dokunabilme gayreti içerisindeyiz. Bu noktadan hareketle de gerek spor merkezlerimiz, gerek sosyal tesislerimiz, gerekse kültürel tesislerimizin her birini geliştirip daha da güzel hale getirme peşindeyiz. İlk defa genç bir programcının masasında bir şey söyleyeyim Kocasinan IQ geliyor. Detaylarını daha sonra açıklayacağım” diye konuştu.                                                       

Bu şehirde yaşayacak çocuklara daha mutlu bir yaşam sunmak için iyi bir altyapı oluşturmak ve toplumu mutlu kılacak işler yapmak amacında olduklarını belirten Çolakbayrakdar, “Bir eksik varsa yerine getirelim. O da işin bir farklı tarafı ama önemli olan gençlerle çocuklarla geleceğe emin adımlarla yürüyecek bir toplum inşa etmek. Bu çocukları motive etmemiz lazım. KOCAFEST’te stantları tek tek gezdim, çocukların projelerini tek tek dinledim. Onlar anlatırken heyecanları o kadar büyüktü ki, birçoğu sanki ilk defa keşfetmiş gibi anlatıyor, birçoğu üzerine bir şey katılacakmış bir projeymiş gibi anlatıyor. Ama hepsinde bir heyecan bir motivasyon var, bir şeyler yapma gayreti var. Şimdi bu çocuklarımızı biz alıp geleceğe taşıyacak işler yapabilmek için, onların elinden tutmamız lazım. TEKNOFEST’e katılacak lise ve üniversite öğrencisi 26 takıma destek veriyoruz. Bu sene çocuklar farklı farklı yerlerde TEKNOFEST’in farklı projelerine katılacaklar. Toplam 101 tane grup katıldı TEKNOFEST’e bu sayı 150 olsun 250 olsun, farklı farklı alanlar olsun, birçok kategori olsun istiyoruz” ifadelerini kullandı.

‘TÜRKİYE’NİN GELECEĞİ ÇOCUKLARDIR’

Gençlerin daha donanımlı bir şekilde yetişmesi amacıyla Belediye Başkanı olarak elinden gelen her şeyi yapacağını dile getiren Ahmet Çolakbayrakdar, “Kocasinan Yıldızları ile başladığımız bu proje aslında bu Nisan ayının başından beri düzenlenen ama en son KOCAFEST ile zirveye oturan taçlandırılan bir organizasyon oldu. Bu organizasyon içerisinde futbol da sanat da satranç da vardı. Bu sene şehrimizde yaptığımız satranç organizasyonunu gelecek sene inşallah ulusal bazda yapacağız. Kayserimizde bunlar konuşulsun. Kayseri bunları yapsın. Kayseri Belediyesinden bunlar çıksın. KOCAFEST ile ilgili yapılan istatistiklere bakıldığında Kayseri KOCAFEST ile birlikte bütün Türkiye’de yankı bulmuş haber olmuş. Kayserinin ismini teknoloji ile anılır hale getiriyorsunuz. Kayserinin ismini gençlerle anılır hale getiriyorsunuz. Biz buradan TEKNOFEST’e yürüyeceğiz artık Kayseri bizi kesmez. Türkiye’nin geleceği bu çocuklar. Bu çocukların donanımlı bir şekilde yetişmesi için, ben bir Belediye Başkanı olarak şehrimde yaşayan insanların daha mutlu yaşayabilmesi için, geleceğe daha güvenle emin adımlarla yürüyebilmeleri için çalışmalara başlayacağım” şeklinde konuştu.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K