Çocuklardan muhteşem ’19 Mayıs’ etkinliği (Video...)

Çocuklardan muhteşem ’19 Mayıs’ etkinliği (Video...)
Kayseri’de ortaokul öğrencileri ve sosyal bilgiler dersi öğretmeni günün ruhuna uygun anlamlı bir etkinliğe imza attı. Kavanozlara Türk Bayrağı oluşturulan video ve fotoğraflar, ’19 Mayıs’ marşı eşliğinde klip haline getirildi. Ortaya da beğeniyle izlenen bu video çıktı.

Bilindiği üzere koronavirüs salgını nedeniyle okullar 16 Mart’tan beri kapalı. Öğretmen ve öğrenciler ise, derslere EBA üzerinden canlı yayınlarla devam ediyor. Okulların uzaktan eğitime geçmesi, milli ve özel günleri unutturmadı.  

Kayseri Şehit Mehmet Muratdağı Ortaokulu 5/B sınıfı öğrencileri de Sosyal Bilgiler dersi öğretmenleriyle harika bir etkinliğe imza attı. Milli mücadele ateşinin yakıldığı gün olan 19 Mayıs’ta Atatürk ve silah arkadaşlarının Samsun’a çıktıkları günün anısına video klip hazırladılar.          

EBA üzerinden organize olan ortaokul öğrencileri, evlerinde çektikleri video ve fotoğrafları öğretmenlerine gönderdi. Sosyal Bilgiler öğretmeni Ayşegül Yücel de kavanoz üzerine yapılan bayrak faaliyetini 19 Mayıs Marşı eşliğinde klip haline getirdi. Ortaya da alkış alan bu harika video çıktı.

Haberleşme uygulamalarında da paylaşılan video çok sayıda beğeni aldı. Öğretmen ve öğrencilere tebrik yağdı.  

Video Klip (Tıkla İzle...)

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K