K

Cırgalan ASM, açılış için gün sayılıyor

Cırgalan ASM, açılış için gün sayılıyor
Kocasinan’da hayırsever Hacı Veli Demir’in katkılarıyla yapımı tamamlanan Cırgalan Aile Sağlığı Merkezi’nin açılması için geri sayım başladı. Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli ile birlikte Cırgalan Mahallesi’nde Hayırsever Hacı Veli Demir’in katkılarıyla yapımı tamamlanan Aile Sağlığı Merkezi'ni yerinde inceledi.

Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar ve Kayseri Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, şu an iç teşrifat çalışmalarının devam ettiği Cırgalan Aile Sağlığı Merkezi’nde incelemelerde bulundu. Çalışmalar hakkında bilgi alan Başkan Çolakbayrakdar, Kayserililere her alanda daha güzel hizmet vermek için yoğun gayret sarf ettiklerini söyledi. Belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sağlık alanındaki yatırımlarla da Türkiye’ye örnek olduklarını belirten Çolakbayrakdar, “Cırgalan Mahallemizdeki Aile Sağlık Merkezi’nin inşaatı tamamlandı ve iç tefrişat çalışmaları sürmektedir. Sağlık merkezi, en kısa zamanda Cırgalan Mahallemize ve çevresine hizmet vermeye başlayacak. Sağlıklı bir şekilde iyi günlerde kullanılsın” dedi. Belediye Başkanı Çolakbayrakdar, hayırsever Hacı Veli Demir’e de teşekkür etti.

Kayseri İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli de, Sağlık Müdürlüğü olarak yerel yönetimlerle birlikte çalışmayı önemsediklerini söyledi. Benli, “Çünkü sağlık ihtiyacının olduğu yerlerde gerek planlamasında gerekse yapımında çözüm üretiyoruz. Cırgalan Mahallesi’nde mevcut aile sağlık merkezi 1970’li yıllardan kalma olduğu için artık yenilenmesi gerekiyordu. Sağ olsun başkanımız hem yer planlamasında hem hayırsever noktasında destek oldular. Burası inşallah önümüzdeki günler hizmete geçecektir. Diğer aile sağlık merkezindeki arkadaşlarımız burada daha nezih bir ortamda hizmet vereceklerdir” diye konuştu.

Başkan Çolakbayrakdar ve Sağlık Müdürü Benli, ardından mevcut aile sağlık merkezini ziyaret ederek, vatandaşlarla sohbet etti.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K