Çıraklıktan patronluğa bir başarı hikayesi...

Çıraklıktan patronluğa bir başarı hikayesi...
KAYSERİHABER38.COM | Onunkisi, çıraklıktan patronluğa uzanan bir başarı hikayesi... Kayseri’de cam balkon ve mobilya sektöründe faaliyet gösteren İsmail Özbek, doğru adımlarla çıraklığını yaptığı işte kısa sürede büyüyerek kendi işletmesini kurdu. Sektörde söz sahibi olan Özbek ile başarı hikayesini ve sektörün genel sorunlarını konuştuk.

Günümüzde birçok kişi, çalışmadan ve kısa yoldan zengin olmanın hesabını yaparken İsmail Özbek, çocuk yaşta mesleğe yönelerek, cam balkon ve mobilya işinin inceliklerini öğrendi. Hızlı ve eksiksiz hizmet sunmayı prensip haline getiren Özbek, kısa sürede de bunun karşılığını aldı. Kendi işinin patronu oldu.

7 yıllık bir firma olmasına rağmen Özbekoğlu Cam Balkon ve Mobilya firması, sürekli çalışanlar ve hizmet satın alarak da istihdama katkı sunuyor. “Sözleşme ve garanti belgesi olmadan ürünleri imalat aşamasına almadıklarını vurgulayan Özbek, bu şekilde müşterilerin haklarını da güvence altına aldıklarını kaydetti.        

“HAMMADDEYE GELEN ZAMLAR SEKTÖRÜ SIKINTIYA SOKUYOR”

Cam balkon ve mobilya sektöründe bugünlerde en büyük problemin hammaddeye gelen zamlar olduğunu söyleyen İsmail Özbek, maliyet artışı nedeniyle kendilerinin de zam yapmak zorunda kaldığını aktardı. Cam balkon ve mobilyanın evlerin vazgeçilmez ihtiyaçları arasında olduğunu vurgulayan Özbek, “Bir yılda maliyetler yüzde 300 civarında arttı. Bu da alım gücü düşük olan kişilerin bu ihtiyaçlarını ötelemesi anlamına geliyor. Bu nedenle işler büyük oranda düştü” dedi.

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×