K

Çıraklığını yaptığı sektörde marka oldu

Çıraklığını yaptığı sektörde marka oldu
1995 yılında  henüz 13 yaşında iken Kayseri’de hazır giyim sektöründe çırak olarak işe başlayan, mesleğe  olan sevgisi, azmi ve çalışkanlığı sayesinde kendini geliştiren Murat Karabulut, 2007 yılında GMK markasını oluşturarak  Gazioğlu Çarşısı’nda özel dikim gömlek üretimine başladı.

Siyasiler, medya dünyası ve  iş insanları daimi müşterileri arasında. Başarısının sırrını sorduğumuzda ilk sıraya mesleğe olan sevgisini söylüyor. Ayrıca ustalarını da hayırla yâd eden Murat Bey anatomi ve matematik bilmeyenin terzilik mesleğini icra edemeyeceğini belirtiyor.

Ürettiği gömlekleri hazır giyim kalıplarından çok farklı olduğunu, her insanın fizyolojik yapısının birbirinden farklı olduğu hazır giyim sektöründe buna dikkat edilmediğini belirten Murat Karabulut özel dikim gömlek için kendisine gelen her bir kişiye özel kumaş, kalıp ve kesim teknikleri uyguladığını ve  müşteri memnuniyetini en üst seviyede gerçekleştirdiğini ifade ediyor.                                                   

Kaliteli işçilik kadar kaliteli kumaşın da çok önemli olduğunu ve bu nedenle müşterilerine başta Söktaş olmak üzere dünyaca ünlü İtalyan ve İngiliz kumaşları da sunuyoruz. 

KİŞİYE ÖZEL GÖMLEK

Özel dikim ürünlerin kişinin ruhundan bir şeyler yansıttığını ve aynı zamanda gömleğe işledikleri nakış ya da monogramların kişiden bir parça taşıdığını ve bunun usta, müşteri ve gömlek arasında görünmez bir bağ oluşturduğunu ifade ediyor.

Müşteri tercihlerini etkileyen yüzlerce sebep olduğunu orta yaş ve üzeri müşterilerinin kaliteli ve rahat kumaşlar tercih ettiklerini, genç müşterilerin trend ürünlere yöneldiğini, film ve dizi karakterlerinden etkilendikleri ve 2000’li yıllarda  "Kurtlar Vadisi" dizisinde Polat Alemdar karakterini canlandıran Necati Şaşmaz'ın giydiği gömleklerin en çok satılan gömlek modeli olduğunu tebessüm ederek hatırladı.

Sektöründeki tüm gelişmeleri an ve an takip ettiğini belirten Murat Karabulut tüm mücadele ve gayretinin müşterilerini hep daha iyi, en iyi ürünleri sunmak olduğunu, belirterek  hayatında özel dikim gömlekle tanışmamış kişilere “Gelin sizin de sizi anlatan bir gömleğiniz olsun” çağrısında bulunuyor. (Adv)

GÖNDER
×
Birden çok mail adresi varsa mail adreslerini virgül ile ayırınız
Max 200 karakter
Gönder
×
bu kısma açılan video gelece
×
K